قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش آبـرسانی

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

قیمت لوله 75 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش یا 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ / فروش لوله پلی اتیلن مخـصـوص آبیاری قطره ای و کشاورزی درجه 1 و درجه 2 و هـمچنین نوار تیپ شرکت اترک پایپ با قیمت مناســـب و کیفیت بســیار خوب عرضه مــی گـردد. کارخانه لوله پلی اتیلن 75 اترک پایپ با سابقه درخشـان در تــولیـد لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ کشاورزی ، امـروزه تــوانـسته در سایـه هـمت و تلاش , کوشـش متخـصصین ایرانی، شرکتی کاملاً شـناخته شـده را در صنعت لوله پلی اتیلن سایـز 75 کشور را کســـب نمایـد.

نوع لوله کاربـرد
لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ پلی اتیلن آبـرسانی، گازرسانی پوشـش محـافظ کابل های بـرق و…
لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ آهنی گازرسانی
لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ فــاضلاب لوله کشی فــاضلاب
لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ فولادی انـتــقال ســیالات خاص
لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ پلیـکا فــاضلاب و…

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

لوله پلی اتیلن 75 مزایای زیادی دارد که وجود آنها باعث شـده است استفــاده از این لوله به شـدت مورد تــوجه قـرار بگیرد. در هـمــین راستا در این مقاله به بـررســی بیشـتر ویژگی های لوله پلی اتیلن سایـز 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ مــی‌پردازیم.قیمت لوله پلی اتیلن 75,قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

لوله پلی اتیلن چیست؟

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

کاربـرد لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ کشاورزی گراش

لوله پلی اتیلن 75 میلیمتر از طیف کاربـرد وســیعی بـرخوردار است که مــی تــوان به استفــاده آن در آبـرسانی شهری و روستایـی، فضای ســـبز و گلخانه ها راه انـدازی انواع ســیستم های آبیاری تحـت فشـار، آبیاری به صـورت زیر سـطحی اشـاه نمود.اشـاره به کاربـردهای دیگـر:

یـکی از انواع لوله های پلی اتیلن پرکاربـرد در صنعت آب و فــاضلاب، لوله پلی اتیلن 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ است. این دسته از لوله ها نیـز ماننـد سایر انواع لوله پلیمـری، از گـرانول های پلی اتیلن مـرغوب با گـریـد PE100 و PE80 تهیـه مــی‌گـردنـد. لوله پلی اتیلن 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ ، انعطاف پـذیر و بادوام مــی‌باشـد و در شبکه انـتــقال آب و فــاضلاب به کار بـرده مــی‌شود.

نوع کیفیت
لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ پلی اتیلن PE40  متــوسـط
لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ پلی اتیلن PE60 متــوسـط
لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ پلی اتیلن PE80 خوب
لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ پلی اتیلن PE100 عالی

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

قیمت لوله پلی اتیلن 75کاربـردهای دیگـر لوله پلی اتیلن 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ عبارت انـد از:

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

 • نصب در شبکه های آبیاری قطره ای و آبیاری بارانی کشاورزی
 • انـتــقال فــاضلاب
 • جمع آوری آب‌های سـطحی معابـر
 • پوشـش محـافظ کابل های بـرق
 • انـتــقال گاز و انـتــقال مواد شیمــیایـی

از کاربـردهای دیگـر این لوله ها مــی تــوان به مواردی نظیر نصب در خطوط گازی، روکش کابل بـرق و لوله های معدن اشـاره نمود. خریـد لوله پلی اتیلن 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ تحـت تأثیر وزن لوله و ابعاد آن مــی باشـد.

مشخـصات فنی لوله 75 پلی اتیلن گراش

لوله پلی اتیلن 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ دارای دیواره صاف و یـکـنواختی است، بنابـراین دچار رسوب گـرفــتگی نمــی‌شود و دیواره داخلی لوله در اثر عبـور ســیالات از درون لوله در حـالت فشـار معـمولی و فشـار زیاد، سایـیـده نمــی شود. قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراشترک خوردگی و شکست در لوله پلی اتیلن 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ اتفــاق نمــی‌افــتد. این دسته از لوله پلی اتیلن در بـرابـر محیط‌های اســیـدی مقاوم هستنـد؛ به هـمــین دلیل اگـر در خاک‌هایـی که دارای اســیـدیته است و یا شوری بالا دارنـد نصب گـردد، هیچ اختلالی در عـملکرد آن رخ نمــی‌دهـد.

کاربـرد لوله پلی اتیلن سایـز 75 در آبیاری معـمولی و انـتــقال آب انواع ســیستم‌های آبیاری قطره‌ای،ســیستم‌های آبیاری تحـت فشـار،ســیستم آبیاری بارانی و ســیستم‌‌های آبیاری سنـتر پیوت،لینیر و رول لاین است.

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

روش اتصال لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ کشاورزی گراش

روش اتصال لوله‌‌های پلی اتیلن آبیاری و آبـرسانی 75 کشاورزی غالــبا به‌وســیله اتصالات پیچی مــی‌باشـد که الــبـته مــی‌تــوان از روش جوش لــب به لــب (Butt Fusion) نیـز استفــاده نمود.اتصال لوله پلی اتیلن 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ در طول‌های متفــاوت به راحـتی و با استفــاده از روش‌های مـرسوم انجام پـذیر است. معـمولاً دو سر لوله پلی اتیلن 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ را به روش جوش لــب به لــب به یـکدیگـر متصل مــی‌کـننـد. در مواردی که نیاز باشـد مــی تــوان از اتصالات پلی اتیلنی بـرای متصل کردن دو لوله استفــاده نمود.

قیمت لوله پلی اتیلن 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

نصب لوله پلی اتیلن کشـاوری 75 گراش

لوله پلی اتیلن کشاورزی نصب بســیار آسان و راحـتی دارد.این لوله اتصالات خیلی متنوعی دارد (به طور مثال اتصالات رزوه ای که نیاز به هیچگونه ابزارآلاتی درون آن نیست)در این روش سفــت کردن یـک رزوه مهـم است و اتصالات به آن وصل مــی گـردد.اگـر زمــین کشاورزی که خطوط لوله در آن تعبیـه شـده باشـد، اجاره ای باشـد، و نیاز داشـته باشـد که چنـد سال دیگـر این لوله از آن زمــین جمع آوری شود، این لوله بهترین انـتخاب است.در این حـالت به راحـتی مــی تــوان لوله و اتصالات را در نقطـه ای دیگـر و زمــین دیگـری نصب نمود.قیمت لوله پلی اتیلن 75

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن

روش های نصب لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ کشاورزی گراش

نصب لوله کشاورزی به دو صـورت شکل مــی گیرد.جوش لــب به لــب پلی اتیلنی (لوله های 165 تا 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ)اتصالات رزوه ای لوله سایـز های 75 استفــاده مــی شود.اتصالات پیچ و مهره ای (رینگ و فلنج نیـز بـرای لوله های سایـز بالا).

نوع لوله روش نصب
لوله های 165 تا 75 میلیمتر 1 اینچی یا 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ جوش لــب به لــب
لوله پلی ایتلن 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ رزوه ای

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

ساخت ســیستم‌های آبیاری وســیع با لوله 75 یا ( 75 میلیمتر 1 اینچی ) در زمــین های کشاورزی با استفــاده از اتصالات پلی اتیلن ماننـد شیر های انشعاب که در انـتها بـرای نصب نوار تیپ یا لوله‌های 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ قطره‌چکان دار ( دریپر دار ) در آبیاری رول لاین که به شکل خطی کشـت انجام مــی‌گـردد. با استفــاده از کمـربنـدهای انشعاب ، لوله رایـزر و آبفشـان مــی‌تــوان ســیستم آبیاری بارانی و سنـتر پیوت را راه انـدازی کرد و مــی‌تــوان با استفــاده از لوله پلی اتیلن 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ PE100 در عـمق خاک و انشعاب‌گیر با استفــاده از لوله‌ لودن و نصب قطره‌چکان ،ســیستم آبیاری قطره‌ای را احداث کرد.

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

جهت سفــارش مــی تــونیـد از شماره تلفن های / 09133318595 / 09913318595 / 09137797340 /   09137797330 با کارشـناسان فروش شرکت در ارتباط باشیـد.

عوامل تاثیرگذار بـر قیمت لوله پلی اتیلن 75

قیمت لوله کشاورزی سایـز 75 بـر اساس روش های مختلفی تعیـین مــی‌شود و هر کدام تاثیر متفــاوتی را روی نرخ این محصـول پلیمـری مــی‌گذارنـد و در نـتیجه قیمت انواع لوله در کارخانه‌ها متفــاوت اعلام مــی‌گـردد .این تفــاوت دلایل مختلفی دارد که در ادامه درباره‌ی آن صحبـت مــی‌کـنیم. شـایـد شما نیـز از وجود تفــاوت مــیان قیمت لوله با بـرنـد های متفــاوت خیلی تعجب کـنیـد!قیمت لوله پلی اتیلن 75,قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

عامل رابطـه
نوع مواد اولیـه لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ پلی اتیلن مواد بهتر، قیمت بیشـتر
ضخامت لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ پلی اتیلن ضخامت بیشـتر، قیمت بالاتر
فشـار کاری لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ پلی اتیلن تحمل فشـار بیشـتر، قیمت بیشـتر

 

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

قیمت لوله پلی اتیلن 75

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

1.جنـس مواد اولیـه لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ کشاورزی گراش

اگـر در مـراحل تــولیـد لوله پلی اتیلن 75 میلیمتر 1 اینچی از ترکیب درستی از مواد استفــاده نشود، خروجی کار استانـدارد لازم بـرای استفــاده را نخواهـد داشـت. بنابـراین محصـول از لحـاظ کیفیت مناســـب نخواهـد بـود و قیمت آن نیـز متاثر خواهـد بـود.

قیمت لوله پلی اتیلن 1 75

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

ترکیب لوله‌ها گاهی بسته به نوع لوله و کاربـرد آن ضایعاتی نیـز اضافه شـده که مقدار درصد این ضایعات و مــیـزان خالصی مواد اولیـه و نوع گـریـد دو عامل اصلی در تعیـین قیمت لوله پلی‌اتیلن هستنـد‌. یعنی به عبارتی هر چه ضایعات ایجاد شـده کمتر گـردد و یا مواد با خلوص کمتر استفــاده شود، قیمت لوله ارزان تر مــی‌شود و بلعکس!

مواد اولیـه لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ کشاورزی : پلیمـرهای PE، مواد اولیـه‌ای هستنـد و در ترکیبات ساخت لوله پلی‌اتیلن به کار بـرده مــی شونـد. پلیمـرها که بـرخی ساده و بـرخی پیچیـده بـوده دارای گـریـدهای مختلفی شـامل: PE 80، PE63، PE40 و PE100 هستنـد.

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

کاربـرد نوار تیپ قطره ای تیپ

قیمت لوله 75 پلی اتیلن

2. مــیـزان ضخامت لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ کشاورزی

از آنجایـی که قیمت لوله‌ پلی‌اتیلن بـرحســـب وزن آن‌ محـاســـبه مــی‌شود، ضخامت لوله‌ها بـر قیمت تأثیرگذار است.هر چه سنگین تر باشـد هـم ملاک بـر بهتر بـودن لوله نیست اشـتباه نکـنیـد.

3. مــیـزان فشـار متحملِ لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ کشاورزی

بستگی به نوع و کاربـرد بار فشـار مختلفی را لوله تحمل مــی‌کـنـد که بـر وزن و ضخامت آن‌ تأثیر مــی‌گذارد ، در نـتیجه از عوامل تعیـین کـننـده قیمت لوله به صـورت غیرمستــقیم است. به صـورتی که هر چقدر لوله فشـار بالاتری را تحمل کـنـد، با تــوجه به این‌که وزن بالاتری بایـد داشـته باشـد، گـران‌تر خواهـد بـود.

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

به دلیل استفــاده از لوله 75 میلیمتر 1 اینچی در انواع روش های آبیاری، این لوله‌ها بایـد فشـار های داخلی بالایـی داشـته باشـنـد.قیمت لوله پلی اتیلن 75

روش نصب نوار تیپ قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

4.بـرنـد لوله پلی اتیلن 75

با این که بـرنـد صرفــا فقط یـک نام بیش نیست بخاطر محبـوبیت یـک بـرنـد، خریـداران زیادتر را جذب مــی‌کـنـد و قیمت لوله متاسفــانه بالاتر از حد معـمول خواهـد بـود.

بـرای مثال: کشاورزی که سال قبل از یـک شرکت لوله خریـداری کرده باشـد و از لوله ها راضی باشـد ، در حـالت عادی حـاظر است بخاطر این که ریسک نکـنـد، امسال نیـز هـمان بـرنـد لوله را با کمــی گـرانـتر از سایر، خریـداری نمایـد.!

قیمت لوله 75 پلی اتیلن

کارهایـی که در آبیاری قطره ای نبایـد انجام داد

 

قیمت لوله پلی اتیلن 75

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

قیمت لوله پلی اتیلن 75

و اتصالات جوشی پلی اتیلن که مــی‌تــوانیـد اتصالات مورد نیاز خود را متناســـب با طرح خود از شرکت اترک دریپ با مناســـب‌ترین قیمت تهیـه نمایـیـد.

مزایای لوله پلی اتیلن سایـز 75 گراش

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

 1. اجرای بســیار سریع و آسان
 2. مقاوم در بـرابـر اشعه ماوراء بنفش است
 3. بهترین انـتخاب بـرای کشـت‌های فصلی
 4. مناســـب بـرای هـمه نوع شرایط جوی
 5. قیمت مناســـب و مـرقوم به صرفه آن
 6. طول عـمـر طولانی
 7. کمترین فضای لازم بـرای نگهـداری در انبار
 8. مقاوم در بـرابـر کشـش و ضربه

از مزایای مهـم و قابل تــوجه لوله پلی اتیلن 75 مــی‌تــوان به مقاومت مکانیـکی بســیار خوب آن علی‌رغم دانـســیته پایـین اشـاره کرد.

قیمت لوله 75 پلی اتیلن

علاوه بـر آن

 1. امکان حمل و نقل راحـت
 2. عایـق صـوتی
 3. مقاومت شیمــیایـی بالا
 4. مقاومت سایشی بســیار خوب
 5. وزن پایـین
 6. قابلیت جوش پلاستیـک
 7. عایـق الکتریـکی
 8. عایـق حرارتی

در صـورت استفــاده از لوله پلی اتیلن 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ در آبیاری محصـولات کشاورزی، رانـدمان آبیاری افزایش مــی یابـد و موجب صرفه جویـی در مصرف آب مــی شود و محصـولات مـرغوب تری به دست مــی آیـد. به واسـطـه عـملکرد بســیار عالی این لوله ها در هنگام آبیاری، امکان تأثیر عناصر مغذی و کودها بـر گیاه افزایش مــی یابـد.قیمت لوله پلی اتیلن 75

قیمت لوله پلی اتیلن 75 آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

ویژگی‌های لوله 75 میلیمتر 2 1/2 اینچ کشاورزی گراش

عـموما لوله پلی اتیلن تا 100 سال کارکرد و رانـدمان دارد. در طی بـرخورد با ادوات و ماشین آلات کشاورزی بســیار مقاوم است.گاو آهن، تراکتــور، کمباین و …این لوله در بـرابـر تغیـیر زاویـه خط لوله بســیار منعطـف است و به راحـتی مــی‌تــوان آن را در پیچ و خم های گلخانه ای و کشاورزی مورد استفــاده قـرار داد. لوله پلی اتیلن 75 عـمـر بالایـی دارد (75 تا 100 سال)

قیمت لوله 75 پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن به دلیل مکانیـزم ساخت آن، بســیار مقاوم در بـرابـر سایش، خوردگی، نشـتی و ترکیـدگی است. این لوله نـســـبـت به لوله های فلزی دمای ســیال درون خود را بیشـتر حفظ مــی‌نمایـد و تبادل دمای آن با محیط بســیار ناچیـز است (در صـورت جریان سازی آب و عدم ثبات آن).به دلیل ساختار مواد به کار رفــته در آن، مــی‌تــوانـد به عنوان لوله تحـت فشـار و لوله زیر زمــینی مورد استفــاده قـرار گیرد.

قیمت لوله پلی اتیلن 75

کاهش هزینه های مـرتبط با ســیستم های آبیاری

ســیستم های مدرن آبیاری قطره ای و بارانی و ترکیب آن با استفــاده از لوله پلی اتیلن ، تا حد زیادی هزینه  آبیاری را کاهش داده است.این کاهش هزینه بـرای کشـاورزان بســیار حـائز اهـمــیت است.

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

افزایش سرعت , حجم و فشـار انـتــقال آب

با تــوجه به تنوع سایـز لوله پلی اتیلن و فشـار ناشی از آب انـتــقالی، این لوله اجازه افزایش سرعت آبیاری زمــین کشاورزی را خواهـد داد.بـدین منظور استفــاده از اتصالات منعطـف ، سـطح صاف درون لوله و الاستیـک بـودن لوله بســیار پر کاربـرد خواهـد بـود.

قیمت لوله پلی اتیلن 75 گراش

کاهش از دست دادن آب و یا نشـت آب

ســیستم های خط لوله پلی اتیلن به دلیل مقاومت بالا در بـرابـر سایـیـدگی و نشـت، انـتخابی مطـمئن بـرای زمــین های کشاورزی مــی باشـنـد.در صـورت نشـت این لوله ها (به هر دلیلی) ترمــیم و تــوسعه آن به راحـتی به انجام مــی رسد.

قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی 160 پلی اتیلن

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن 125 کشاورزی

قیمت لوله 4 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 75 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 75

دیدگاهتان را بنویسید