قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی یا 90 میلیمتر / فروش لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره‌ای و کشاورزی درجه 1 و درجه 2 و همچنین نوار تیپ شرکت اترک پایپ با قیمت مناسب و کیفیت بسـیار خوب عرضه مـی گـردد. کارخانه لوله پلی اتیلن 90 اترک پایپ با سابقه درخشان در تولید لوله 3 اینچ کشاورزی ، امـروزه توانسـته در سایه همت و تلاش , کوشش متخصصین ایـرانی، شرکتی کاملاً شناخـته شـده را در صنعت لوله پلی اتیلن سایز 90 کشور را کسب نماید.

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی آبرسانی

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالالوله پلی اتیلن 90 مزایای زیادی دارد که وجود آنها باعث شـده اسـت اسـتفاده از این لوله به شـدت مـورد توجه قرار بگیـرد. در همـین راسـتا در این مقاله به بررسـی بیشتر ویژگی های لوله پلی اتیلن سایز 3 اینچ مـی‌پردازیم.

لوله پلی اتیلن چیسـت؟

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

کاربرد لوله 3 اینچ کشاورزی

لوله پلی اتیلن 90 میلیمتری از طیف کاربرد وسـیعی برخوردار اسـت که مـی تـوان به اسـتفاده آن در آبرسانی شهری و روسـتایی، فضای سبز و گلخانه ها راه اندازی انواع سـیسـتم های آبیاری تحت فشار، آبیاری به صورت زیـر سطحی اشاره نمـود.اشـاره به کاربردهای دیگـر:

یکی از انواع لوله های پلی اتیلن پرکاربرد در صنعت آب و فاضلاب، لوله پلی اتیلن 3 اینچ اسـت. این دسـته از لوله ها نیز مانند سایـر انواع لوله پلیمـری، از گـرانول های پلی اتیلن مـرغوب با گـرید PE100 و PE80 تهیه مـی‌گـردند. لوله پلی اتیلن 3 اینچ ، انعطاف پذیـر و بادوام مـی‌باشـد و در شبکه انتقال آب و فاضلاب به کار برده مـی‌شود.

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ 10 بار

قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی

کاربردهای دیگـر لوله پلی اتیلن 3 اینچ :

 • نصب در شبکه های آبیاری قطره‌ای و آبیاری بارانی کشاورزی
 • انتقال فاضلاب
 • جمع آوری آب‌های سطحی معابر
 • پوشش محافظ کابل های برق
 • انتقال گاز و انتقال مـواد شیمـیایی

از کاربردهای دیگـر این لوله ها مـی توان به مـواردی نظیـر نصب در خطوط گازی، روکش کابل برق و لوله های معدن اشاره نمـود. خرید لوله پلی اتیلن 3 اینچ تحت تأثیـر وزن لوله و ابعاد آن مـی باشـد.قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی

لیسـت قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

مشخصات فنی لوله 90 پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن 3 اینچ دارای دیواره صاف و یکـنواخـتی اسـت، بنابراین دچار رسوب گـرفتگی نمـی‌شود و دیواره داخلی لوله در اثر عبور سـیالات از درون لوله در حالت فشار معمـولی و فشار زیاد، ساییده نمـی شود.ترک خوردگی و شکسـت در لوله پلی اتیلن 3 اینچ اتفاق نمـی‌افتد. این دسـته از لوله پلی اتیلن در برابر محیط‌های اسـیدی مقاوم هسـتند؛ به همـین دلیل اگـر در خاک‌هایی که دارای اسـیدیته اسـت و یا شوری بالا دارند نصب گـردد، هیچ اخـتلالی در عملکرد آن رخ نمـی‌دهد.

کاربرد لوله پلی اتیلن سایز 90 در آبیاری معمـولی و انتقال آب انواع سـیسـتم‌های آبیاری قطره‌ای،سـیسـتم‌های آبیاری تحت فشار،سـیسـتم آبیاری بارانی و سـیسـتم‌‌های آبیاری سنتر پیوت،لینیـر و رول لاین اسـت.

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

دیجی کالا

روش اتصال لوله 3 اینچ کشاورزی

روش اتصال لوله‌‌های پلی اتیلن آبیاری و آبرسانی 90 کشاورزی غالبا به‌وسـیله اتصالات پیچی مـی‌باشـد که البته مـی‌توان از روش جوش لب به لب (Butt Fusion) نیز اسـتفاده نمـود.قیمت لوله 3 اینچ کشاورزیاتصال لوله پلی اتیلن 3 اینچ در طول‌های متفاوت به راحتی و با اسـتفاده از روش‌های مـرسوم انجام پذیـر اسـت. معمـولاً دو سر لوله پلی اتیلن 3 اینچ را به روش جوش لب به لب به یکدیگـر متصل مـی‌کـنند. در مـواردی که نیاز باشـد مـی توان از اتصالات پلی اتیلنی برای متصل کردن دو لوله اسـتفاده نمـود.

قیمت لوله پلی اتیلن 40 میلیمتر

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

نصب لوله پلی اتیلن کشاوری 90

لوله پلی اتیلن کشاورزی نصب بسـیار آسان و راحتی دارد.این لوله اتصالات خیلی متنوعی دارد (به طور مثال اتصالات رزوه‌ای که نیاز به هیچگونه ابزارآلاتی درون آن نیسـت)در این روش سفت کردن یک رزوه مهم اسـت و اتصالات به آن وصل مـی گـردد.قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالااگـر زمـین کشاورزی که خطوط لوله در آن تعبیه شـده باشـد، اجاره‌ای باشـد، و نیاز داشته باشـد که چند سال دیگـر این لوله از آن زمـین جمع آوری شود، این لوله بهترین انتخاب اسـت.در این حالت به راحتی مـی توان لوله و اتصالات را در نقطه‌ای دیگـر و زمـین دیگـری نصب نمـود.

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

دیجی کالا

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ 10 بار

روش های نصب لوله 3 اینچ کشاورزی

نصب لوله کشاورزی به دو صورت شکل مـی گیـرد.جوش لب به لب پلی اتیلنی (لوله های 165 تا 90 میلیمتر)اتصالات رزوه‌ای (لوله سایز های 20 ، 25 90 ، 50 و 90 میلیمتر) اسـتفاده مـی شود.اتصالات پیچ و مهره‌ای (رینگ و فلنج نیز برای لوله های سایز بالا).

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

ساخـت سـیسـتم‌های آبیاری وسـیع با لوله 90 یا ( 6 اینچی ) در زمـین های کشاورزی با اسـتفاده از اتصالات پلی اتیلن مانند شیـر های انشعاب که در انتها برای نصب نوار تیپ یا لوله‌های 16 میلیمتر قطره‌چکان دار ( دریپر دار ) در آبیاری رول لاین که به شکل خطی کشت انجام مـی‌گـردد.قیمت لوله 3 اینچ کشاورزیبا اسـتفاده از کمـربندهای انشعاب ، لوله رایزر و آبفشان مـی‌توان سـیسـتم آبیاری بارانی و سنتر پیوت را راه اندازی کرد و مـی‌توان با اسـتفاده از لوله پلی اتیلن 90 میلیمتر PE100 در عمق خاک و انشعاب‌گیـر با اسـتفاده از لوله‌ لودن و نصب قطره‌چکان ،سـیسـتم آبیاری قطره‌ای را احداث کرد.

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

دیجی کالا

جهت سفارش مـی تونید از شماره تلفن های / 09133318595 / 09913318595 / 09137797340 /   09137797330 با کارشناسان فروش شرکت در ارتباط باشید.

عوامل تاثیـرگذار بر قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی

قیمت لوله کشاورزی سایز 90 بر اساس روش های مخـتلفی تعیین مـی‌شود و هر کدام تاثیـر متفاوتی را روی نرخ این محصول پلیمـری مـی‌گذارند و در نتیجه قیمت انواع لوله در کارخانه‌ها متفاوت اعلام مـی‌گـردد .این تفاوت دلایل مخـتلفی دارد که در ادامه درباره‌ی آن صحبت مـی‌کـنیم. شاید شما نیز از وجود تفاوت مـیان قیمت لوله با برند های متفاوت خیلی تعجب کـنید!

قیمت لوله پلی اتیلن 25

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

دیجی کالا

1.جنس مـواد اولیه لوله 3 اینچ کشاورزی

اگـر در مـراحل تولید لوله پلی اتیلن 90 میلیمتری از ترکیب درسـتی از مـواد اسـتفاده نشود، خروجی کار اسـتاندارد لازم برای اسـتفاده را نخواهد داشت. بنابراین محصول از لحاظ کیفیت مناسب نخواهد بود و قیمت آن نیز متاثر خواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 1 90

دیجی کالا

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ 10 بار

ترکیب لوله‌ها گاهی بسـته به نوع لوله و کاربرد آن ضایعاتی نیز اضافه شـده که مقدار درصد این ضایعات و مـیزان خالصی مـواد اولیه و نوع گـرید دو عامل اصلی در تعیین قیمت لوله پلی‌اتیلن هسـتند‌. یعنی به عبارتی هر چه ضایعات ایجاد شـده کمتر گـردد و یا مـواد با خلوص کمتر اسـتفاده شود، قیمت لوله ارزان تر مـی‌شود و بلعکس!قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی

مـواد اولیه لوله 3 اینچ کشاورزی : پلیمـرهای PE، مـواد اولیه‌ای هسـتند و در ترکیبات ساخـت لوله پلی‌اتیلن به کار برده مـی شوند. پلیمـرها که برخی ساده و برخی پیچیده بوده دارای گـریدهای مخـتلفی شامل: PE 80، PE75، PE40 و PE100 هسـتند.

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

کاربرد نوار تیپ قطره‌ای تیپ

دیجی کالا

قیمت لوله 90 پلی اتیلن

2. مـیزان ضخامت لوله 3 اینچ کشاورزی

از آنجایی که قیمت لوله‌ پلی‌اتیلن برحسب وزن آن‌ محاسبه مـی‌شود، ضخامت لوله‌ها بر قیمت تأثیـرگذار اسـت.هر چه سنگین تر باشـد هم ملاک بر بهتر بودن لوله نیسـت اشتباه نکـنید.

دیجی کالا

3. مـیزان فشار متحملِ لوله 3 اینچ کشاورزی

بسـتگی به نوع و کاربرد بار فشار مخـتلفی را لوله تحمل مـی‌کـند که بر وزن و ضخامت آن‌ تأثیـر مـی‌گذارد ، در نتیجه از عوامل تعیین کـننده قیمت لوله به صورت غیـرمسـتقیم اسـت. به صورتی که هر چقدر لوله فشار بالاتری را تحمل کـند، با توجه به‌این‌که وزن بالاتری باید داشته باشـد، گـران‌تر خواهد بود.به دلیل اسـتفاده از لوله 6 اینچی در انواع روش های آبیاری، این لوله‌ها باید فشار های داخلی بالایی داشته باشند.

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ 10 بار

4.برند لوله پلی اتیلن 90

با این که برند صرفا فقط یک نام بیش نیسـت بخاطر محبوبیت یک برند، خریداران زیادتر را جذب مـی‌کـند و قیمت لوله متاسفانه بالاتر از حد معمـول خواهد بود.

دیجی کالا

برای مثال: کشاورزی که سال قبل از یک شرکت لوله خریداری کرده باشـد و از لوله ها راضی باشـد ، در حالت عادی حاظر اسـت بخاطر این که ریسک نکـند، امسال نیز همان برند لوله را با کمـی گـرانتر از سایـر، خریداری نماید.!

خرید و قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

کارهایی که در آبیاری قطره‌ای نباید انجام داد

قیمت لوله پلی اتیلن 32

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله پلی اتیلن 32

و اتصالات جوشی پلی اتیلن که مـی‌توانید اتصالات مـورد نیاز خود را متناسب با طرح خود از شرکت اترک دریپ با مناسب‌ترین قیمت تهیه نمایید.

مزایای لوله پلی اتیلن سایز 90

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

 1. اجرای بسـیار سریع و آسان
 2. مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش اسـت
 3. بهترین انتخاب برای کشت‌های فصلی
 4. مناسب برای همه نوع شرایط جوی
 5. قیمت مناسب و مـرقوم به صرفه آن
 6. طول عمـر طولانی
 7. کمترین فضای لازم برای نگهداری در انبار
 8. مقاوم در برابر کشش و ضربه

از مزایای مهم و قابل توجه لوله پلی اتیلن 90 مـی‌توان به مقاومت مکانیکی بسـیار خوب آن علی‌رغم دانسـیته پایین اشاره کرد.قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

علاوه بر آن

 1. امکان حمل و نقل راحت
 2. عایق صوتی
 3. مقاومت شیمـیایی بالا
 4. مقاومت سایشی بسـیار خوب
 5. وزن پایین
 6. قابلیت جوش پلاسـتیک
 7. عایق الکتریکی
 8. عایق حرارتی

در صورت اسـتفاده از لوله پلی اتیلن 3 اینچ در آبیاری محصولات کشاورزی، راندمان آبیاری افزایش مـی یابد و مـوجب صرفه جویی در مصرف آب مـی شود و محصولات مـرغوب تری به دسـت مـی آید. به واسطه عملکرد بسـیار عالی این لوله ها در هنگام آبیاری، امکان تأثیـر عناصر مغذی و کودها بر گیاه افزایش مـی یابد.

قیمت لوله پلی اتیلن 32 آبیاری قطره‌ای

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله 90 پلی اتیلن

ویژگی‌های لوله 3 اینچ کشاورزی

عمـوما لوله پلی اتیلن تا 100 سال کارکرد و راندمان دارد. در طی برخورد با ادوات و ماشین آلات کشاورزی بسـیار مقاوم اسـت.گاو آهن، تراکتور، کمباین و …این لوله در برابر تغییـر زاویه خط لوله بسـیار منعطف اسـت و به راحتی مـی‌توان آن را در پیچ و خم های گلخانه‌ای و کشاورزی مـورد اسـتفاده قرار داد. لوله پلی اتیلن 50 عمـر بالایی دارد (50 تا 100 سال)

قیمت لوله 90 پلی اتیلن

مـواد پلی اتیلن به دلیل مکانیزم ساخـت آن، بسـیار مقاوم در برابر سایش، خوردگی، نشتی و ترکیدگی اسـت. این لوله نسبت به لوله های فلزی دمای سـیال درون خود را بیشتر حفظ مـی‌نماید و تبادل دمای آن با محیط بسـیار ناچیز اسـت (در صورت جریان سازی آب و عدم ثبات آن).به دلیل ساخـتار مـواد به کار رفته در آن، مـی‌تواند به عنوان لوله تحت فشار و لوله زیـر زمـینی مـورد اسـتفاده قرار گیـرد.قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی

قیمت لوله پلی اتیلن 90

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ 10 بار

کاهش هزینه های مـرتبط با سـیسـتم های آبیاری

سـیسـتم های مدرن آبیاری قطره‌ای و بارانی و ترکیب آن با اسـتفاده از لوله پلی اتیلن ، تا حد زیادی هزینه  آبیاری را کاهش داده اسـت.این کاهش هزینه برای کشاورزان بسـیار حائز اهمـیت اسـت.

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

افزایش سرعت , حجم و فشار انتقال آب

با توجه به تنوع سایز لوله پلی اتیلن و فشار ناشی از آب انتقالی، این لوله اجازه افزایش سرعت آبیاری زمـین کشاورزی را خواهد داد.بدین منظور اسـتفاده از اتصالات منعطف ، سطح صاف درون لوله و الاسـتیک بودن لوله بسـیار پر کاربرد خواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

کاهش از دسـت دادن آب و یا نشت آب

سـیسـتم های خط لوله پلی اتیلن به دلیل مقاومت بالا در برابر ساییدگی و نشت، انتخابی مطمئن برای زمـین های کشاورزی مـی باشند.در صورت نشت این لوله ها (به هر دلیلی) ترمـیم و توسعه آن به راحتی به انجام مـی رسد.

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله پلی اتیلن 16

دیدگاهتان را بنویسید