قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی یا 160 میلیمتر / فروش لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای و کشاورزی درجه 1 و درجه 2 و همچنین نوار تیپ شرکت اترک پایپ با قیمت مناسب و کیفیت بسیار خوب عرضه مـی گـردد. کارخانه لوله پلی اتیلن 160 اترک پایپ با سابقه درخشان در تولید لوله 6 اینچ کشاورزی ، امـروزه توانسته در سایه همت و تلاش , کوشش متخصصین ایرانی، شرکتی کاملاً شناخته شده را در صنعت لوله پلی اتیلن سایز 160 کشور را کسب نماید.قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی آبرسانی

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

لوله پلی اتیلن 160 مزایای زیادی دارد که وجود آنها باعث شده اسـت اسـتفاده از این لوله به شدت مـورد توجه قرار بگیرد. در همین راسـتا در این مقاله به بررسی بیشتر ویژگی های لوله پلی اتیلن سایز 6 اینچ می‌پردازیم.

لوله پلی اتیلن چیست؟

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

کاربرد لوله 6 اینچ کشاورزی

لوله پلی اتیلن 160 میلیمتری از طیف کاربرد وسیعی برخوردار اسـت که می توان به اسـتفاده آن در آبرسانی شهری و روستایی، فضای سبز و گلخانه ها راه اندازی انواع سیستم های آبیاری تحت فشار، آبیاری به صورت زیر سطحی اشاه نمـود.اشاره به کاربردهای دیگـر:

یکی از انواع لوله های پلی اتیلن پرکاربرد در صنعت آب و فاضلاب، لوله پلی اتیلن 6 اینچ اسـت. این دسته از لوله ها نیز مانند سایر انواع لوله پلیمـری، از گـرانول های پلی اتیلن مـرغوب با گـرید PE100 و PE80 تهیه می‌گـردند. لوله پلی اتیلن 6 اینچ ، انعطاف پذیر و بادوام می‌باشد و در شبکه انتقال آب و فاضلاب به کار برده می‌شود.

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ 10 بار

قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی

کاربردهای دیگـر لوله پلی اتیلن 6 اینچ :

 • نصب در شبکه های آبیاری قطره ای و آبیاری بارانی کشاورزی
 • انتقال فاضلاب
 • جمع آوری آب‌های سطحی معابر
 • پوشش محافظ کابل های برق
 • انتقال گاز و انتقال مـواد شیمیایی

از کاربردهای دیگـر این لوله ها می توان به مـواردی نظیر نصب در خطوط گازی، روکش کابل برق و لوله های معدن اشاره نمـود. خرید لوله پلی اتیلن 6 اینچ تحت تأثیر وزن لوله و ابعاد آن می باشد.قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی

لیست قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

مشخصات فنی لوله 160 پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن 6 اینچ دارای دیواره صاف و یکنواختی اسـت، بنابراین دچار رسوب گـرفتگی نمی‌شود و دیواره داخلی لوله در اثر عبور سیالات از درون لوله در حالت فشار معمـولی و فشار زیاد، ساییده نمی شود. ترک خوردگی و شکست در لوله پلی اتیلن 6 اینچ اتفاق نمی‌افتد. این دسته از لوله پلی اتیلن در برابر محیط‌های اسیدی مقاوم هستند؛ به همین دلیل اگـر در خاک‌هایی که دارای اسیدیته اسـت و یا شوری بالا دارند نصب گـردد، هیچ اختلالی در عملکرد آن رخ نمی‌دهد.

کاربرد لوله پلی اتیلن سایز 160 در آبیاری معمـولی و انتقال آب انواع سیستم‌های آبیاری قطره‌ای،سیستم‌های آبیاری تحت فشار،سیستم آبیاری بارانی و سیستم‌‌های آبیاری سنتر پیوت،لینیر و رول لاین اسـت.قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

دیجی کالا

روش اتصال لوله 6 اینچ کشاورزی

روش اتصال لوله‌‌های پلی اتیلن آبیاری و آبرسانی 160 کشاورزی غالبا به‌وسیله اتصالات پیچی می‌باشد که البته می‌توان از روش جوش لب به لب (Butt Fusion) نیز اسـتفاده نمـود.اتصال لوله پلی اتیلن 6 اینچ در طول‌های متفاوت به راحتی و با اسـتفاده از روش‌های مـرسوم انجام پذیر اسـت. معمـولاً دو سر لوله پلی اتیلن 6 اینچ را به روش جوش لب به لب به یکدیگـر متصل می‌کنند. در مـواردی که نیاز باشد می توان از اتصالات پلی اتیلنی برای متصل کردن دو لوله اسـتفاده نمـود.

قیمت لوله پلی اتیلن 40 میلیمتر

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

نصب لوله پلی اتیلن کشاوری 160

لوله پلی اتیلن کشاورزی نصب بسیار آسان و راحتی دارد.این لوله اتصالات خیلی متنوعی دارد (به طور مثال اتصالات رزوه ای که نیاز به هیچگونه ابزارآلاتی درون آن نیست)در این روش سفت کردن یک رزوه مهم اسـت و اتصالات به آن وصل مـی گـردد.اگـر زمین کشاورزی که خطوط لوله در آن تعبیه شده باشد، اجاره ای باشد، و نیاز داشته باشد که چند سال دیگـر این لوله از آن زمین جمع آوری شود، این لوله بهترین انتخاب اسـت.در این حالت به راحتی می توان لوله و اتصالات را در نقطه ای دیگـر و زمین دیگـری نصب نمـود.قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

دیجی کالا

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ 10 بار

روش های نصب لوله 6 اینچ کشاورزی

نصب لوله کشاورزی به دو صورت شکل می گیرد.جوش لب به لب پلی اتیلنی (لوله های 165 تا 160 میلیمتر)اتصالات رزوه ای (لوله سایز های 20 ، 25 160 ، 50 و 160 میلیمتر) اسـتفاده می شود.اتصالات پیچ و مهره ای (رینگ و فلنج نیز برای لوله های سایز بالا).

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

ساخت سیستم‌های آبیاری وسیع با لوله 160 یا ( 6 اینچی ) در زمین های کشاورزی با اسـتفاده از اتصالات پلی اتیلن مانند شیر های انشعاب که در انتها برای نصب نوار تیپ یا لوله‌های 16 میلیمتر قطره‌چکان دار ( دریپر دار ) در آبیاری رول لاین که به شکل خطی کشت انجام می‌گـردد. با اسـتفاده از کمـربندهای انشعاب ، لوله رایزر و آبفشان می‌توان سیستم آبیاری بارانی و سنتر پیوت را راه اندازی کرد و می‌توان با اسـتفاده از لوله پلی اتیلن 160 میلیمتر PE100 در عمق خاک و انشعاب‌گیر با اسـتفاده از لوله‌ لودن و نصب قطره‌چکان ،سیستم آبیاری قطره‌ای را احداث کرد.

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

دیجی کالا

جهت سفارش می تونید از شماره تلفن های / 09133318595 / 09913318595 / 09137797340 /   09137797330 با کارشناسان فروش شرکت در ارتباط باشید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی

قیمت لوله کشاورزی سایز 160 بر اساس روش های مختلفی تعیین می‌شود و هر کدام تاثیر متفاوتی را روی نرخ این محصول پلیمـری می‌گذارند و در نتیجه قیمت انواع لوله در کارخانه‌ها متفاوت اعلام می‌گـردد .این تفاوت دلایل مختلفی دارد که در ادامه درباره‌ی آن صحبت می‌کنیم. شاید شما نیز از وجود تفاوت میان قیمت لوله با برند های متفاوت خیلی تعجب کنید!قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی

قیمت لوله پلی اتیلن 25

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

دیجی کالا

1.جنس مـواد اولیه لوله 6 اینچ کشاورزی

اگـر در مـراحل تولید لوله پلی اتیلن 160 میلیمتری از ترکیب درستی از مـواد اسـتفاده نشود، خروجی کار اسـتاندارد لازم برای اسـتفاده را نخواهد داشت. بنابراین محصول از لحاظ کیفیت مناسب نخواهد بود و قیمت آن نیز متاثر خواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 1 160

دیجی کالا

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ 10 بار

ترکیب لوله‌ها گاهی بسته به نوع لوله و کاربرد آن ضایعاتی نیز اضافه شده که مقدار درصد این ضایعات و میزان خالصی مـواد اولیه و نوع گـرید دو عامل اصلی در تعیین قیمت لوله پلی‌اتیلن هستند‌. یعنی به عبارتی هر چه ضایعات ایجاد شده کمتر گـردد و یا مـواد با خلوص کمتر اسـتفاده شود، قیمت لوله ارزان تر می‌شود و بلعکس!

لوله پلی اتیلن 160 میلیمتری 6 اینچ

مـواد اولیه لوله 6 اینچ کشاورزی : پلیمـرهای PE، مـواد اولیه‌ای هستند و در ترکیبات ساخت لوله پلی‌اتیلن به کار برده می شوند. پلیمـرها که برخی ساده و برخی پیچیده بوده دارای گـریدهای مختلفی شامل: PE 80، PE63، PE40 و PE100 هستند.قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

کاربرد نوار تیپ قطره ای تیپ

دیجی کالا

قیمت لوله 160 پلی اتیلن

2. میزان ضخامت لوله 6 اینچ کشاورزی

از آنجایی که قیمت لوله‌ پلی‌اتیلن برحسب وزن آن‌ محاسبه می‌شود، ضخامت لوله‌ها بر قیمت تأثیرگذار اسـت.هر چه سنگین تر باشد هم ملاک بر بهتر بودن لوله نیست اشتباه نکنید.

دیجی کالا

3. میزان فشار متحملِ لوله 6 اینچ کشاورزی

بستگی به نوع و کاربرد بار فشار مختلفی را لوله تحمل می‌کند که بر وزن و ضخامت آن‌ تأثیر می‌گذارد ، در نتیجه از عوامل تعیین کننده قیمت لوله به صورت غیرمستقیم اسـت. به صورتی که هر چقدر لوله فشار بالاتری را تحمل کند، با توجه به این‌که وزن بالاتری باید داشته باشد، گـران‌تر خواهد بود.به دلیل اسـتفاده از لوله 6 اینچی در انواع روش های آبیاری، این لوله‌ها باید فشار های داخلی بالایی داشته باشند.قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ 10 بار

4.برند لوله پلی اتیلن 160

با این که برند صرفا فقط یک نام بیش نیست بخاطر محبوبیت یک برند، خریداران زیادتر را جذب می‌کند و قیمت لوله متاسفانه بالاتر از حد معمـول خواهد بود.

دیجی کالا

برای مثال: کشاورزی که سال قبل از یک شرکت لوله خریداری کرده باشد و از لوله ها راضی باشد ، در حالت عادی حاظر اسـت بخاطر این که ریسک نکند، امسال نیز همان برند لوله را با کمی گـرانتر از سایر، خریداری نماید.!

خرید و قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

کارهایی که در آبیاری قطره ای نباید انجام داد

قیمت لوله پلی اتیلن 32

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله پلی اتیلن 32

و اتصالات جوشی پلی اتیلن که می‌توانید اتصالات مـورد نیاز خود را متناسب با طرح خود از شرکت اترک دریپ با مناسب‌ترین قیمت تهیه نمایید.

مزایای لوله پلی اتیلن سایز 160

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

 1. اجرای بسیار سریع و آسان
 2. مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش اسـت
 3. بهترین انتخاب برای کشت‌های فصلی
 4. مناسب برای همه نوع شرایط جوی
 5. قیمت مناسب و مـرقوم به صرفه آن
 6. طول عمـر طولانی
 7. کمترین فضای لازم برای نگهداری در انبار
 8. مقاوم در برابر کشش و ضربه

از مزایای مهم و قابل توجه لوله پلی اتیلن 160 می‌توان به مقاومت مکانیکی بسیار خوب آن علی‌رغم دانسیته پایین اشاره کرد.

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

علاوه بر آن

 1. امکان حمل و نقل راحت
 2. عایق صوتی
 3. مقاومت شیمیایی بالا
 4. مقاومت سایشی بسیار خوب
 5. وزن پایین
 6. قابلیت جوش پلاسـتیک
 7. عایق الکتریکی
 8. عایق حرارتی

در صورت اسـتفاده از لوله پلی اتیلن 6 اینچ در آبیاری محصولات کشاورزی، راندمان آبیاری افزایش می یابد و مـوجب صرفه جویی در مصرف آب می شود و محصولات مـرغوب تری به دست می آید. به واسطه عملکرد بسیار عالی این لوله ها در هنگام آبیاری، امکان تأثیر عناصر مغذی و کودها بر گیاه افزایش می یابد.قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی

قیمت لوله پلی اتیلن 32 آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله 160 پلی اتیلن

ویژگی‌های لوله 6 اینچ کشاورزی

عمـوما لوله پلی اتیلن تا 100 سال کارکرد و راندمان دارد. در طی برخورد با ادوات و ماشین آلات کشاورزی بسیار مقاوم اسـت.گاو آهن، تراکتور، کمباین و …این لوله در برابر تغییر زاویه خط لوله بسیار منعطف اسـت و به راحتی می‌توان آن را در پیچ و خم های گلخانه ای و کشاورزی مـورد اسـتفاده قرار داد. لوله پلی اتیلن 50 عمـر بالایی دارد (50 تا 100 سال)

قیمت لوله 160 پلی اتیلن

مـواد پلی اتیلن به دلیل مکانیزم ساخت آن، بسیار مقاوم در برابر سایش، خوردگی، نشتی و ترکیدگی اسـت. این لوله نسبت به لوله های فلزی دمای سیال درون خود را بیشتر حفظ می‌نماید و تبادل دمای آن با محیط بسیار ناچیز اسـت (در صورت جریان سازی آب و عدم ثبات آن).به دلیل ساختار مـواد به کار رفته در آن، می‌تواند به عنوان لوله تحت فشار و لوله زیر زمینی مـورد اسـتفاده قرار گیرد.قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی

قیمت لوله پلی اتیلن 75

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ 10 بار

کاهش هزینه های مـرتبط با سیستم های آبیاری

سیستم های مدرن آبیاری قطره ای و بارانی و ترکیب آن با اسـتفاده از لوله پلی اتیلن ، تا حد زیادی هزینه  آبیاری را کاهش داده اسـت.این کاهش هزینه برای کشاورزان بسیار حائز اهمیت اسـت.

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

افزایش سرعت , حجم و فشار انتقال آب

با توجه به تنوع سایز لوله پلی اتیلن و فشار ناشی از آب انتقالی، این لوله اجازه افزایش سرعت آبیاری زمین کشاورزی را خواهد داد.بدین منظور اسـتفاده از اتصالات منعطف ، سطح صاف درون لوله و الاسـتیک بودن لوله بسیار پر کاربرد خواهد بود.قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

کاهش از دست دادن آب و یا نشت آب

سیستم های خط لوله پلی اتیلن به دلیل مقاومت بالا در برابر ساییدگی و نشت، انتخابی مطمئن برای زمین های کشاورزی می باشند.در صورت نشت این لوله ها (به هر دلیلی) ترمیم و توسعه آن به راحتی به انجام می رسد.

قیمت لوله پلی اتیلن 6 اینچ دیجی کالا

قیمت لوله پلی اتیلن 16

دیدگاهتان را بنویسید