قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل آبرسانـی

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل یا 16 میلیمتر / فروش لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای و کشاورزی درجه 1 و درجه 2 و همچنـین نوار تیپ شرکت اترک پایپ با قیمت مناسب و کیفیت بسیار خوب عرضه می گردد. کارخانه لوله پلی اتیلن 16 اترک پایپ با سابقه درخشان در تولید لوله 16 میلیمتر کشاورزی ، امروزه توانسته در سایـه همت و تلاش , کوشش متخصصین ایرانـی، شرکتی کاملاً شناخته شده را در صنعـت لوله پلی اتیلن سایز 16 کشور را کسب نماید.

نوع لوله کاربرد
لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن آبرسانـی، گازرسانـی پوشش محافظ کابـل های برق و…
لوله 16 میلیمتر آهنـی گازرسانـی
لوله 16 میلیمتر فـاضلاب لوله کشی فـاضلاب
لوله 16 میلیمتر فولادی انتقال سیالات خاص
لوله 16 میلیمتر پلیکا فـاضلاب و…

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

لوله پلی اتیلن 16 مزایای زیادی دارد که وجود آنها باعث شده است استفـاده از این لوله بـه شدت مـورد توجه قرار بگیرد. در همین راستا در این مقاله بـه بررسی بیشـتر ویژگی های لوله پلی اتیلن سایز 16 میلیمتر می‌پردازیم.قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

لوله پلی اتیلن چیست؟

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

کاربرد لوله 16 میلیمتر کشاورزی آران و بیدگل

لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری از طیف کاربرد وسیعی برخوردار است که می توان بـه استفـاده آن در آبرسانـی شهری و روستایی، فضای سبز و گلخانه ها راه اندازی انواع سیستم های آبیاری تحت فشار، آبیاری بـه صورت زیر سطحی اشاه نمـود.اشاره بـه کاربردهای دیـگر:

یکی از انواع لوله های پلی اتیلن پرکاربرد در صنعـت آب و فـاضلاب، لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر است. این دسته از لوله ها نـیز مانـند سایر انواع لوله پلیمری، از گرانول های پلی اتیلن مرغوب با گرید PE100 و PE80 تهیـه می‌گردند. لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر ، انعطاف پذیر و بادوام می‌باشد و در شبکه انتقال آب و فـاضلاب بـه کار برده می‌شود.

نوع کیفیت
لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن PE40  متوسط
لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن PE60 متوسط
لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن PE80 خوب
لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن PE100 عالی

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

کاربردهای دیـگر لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر عبارت اند از:

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

 • نصب در شبکه های آبیاری قطره ای و آبیاری بارانـی کشاورزی
 • انتقال فـاضلاب
 • جمع آوری آب‌های سطحی معابر
 • پوشش محافظ کابـل های برق
 • انتقال گاز و انتقال مـواد شیمیایی

از کاربردهای دیـگر این لوله ها می توان بـه مـواردی نظیر نصب در خطوط گازی، روکش کابـل برق و لوله های معدن اشاره نمـود. خرید لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر تحت تأثیر وزن لوله و ابعاد آن می باشد.قیمت لوله 16

مشخصات فنـی لوله 16 پلی اتیلن آران و بیدگل

لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر دارای دیواره صاف و یکنواختی است، بنابــراین دچار رسوب گرفتگی نمی‌شود و دیواره داخلی لوله در اثر عبور سیالات از درون لوله در حالت فشار معمـولی و فشار زیاد، ساییده نمی شود. ترک خوردگی و شکست در لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر اتفـاق نمی‌افتد. این دسته از لوله پلی اتیلن در بــرابر محیط‌های اسیدی مقاوم هستند؛ بـه همین دلیل اگر در خاک‌هایی که دارای اسیدیته است و یا شوری بالا دارند نصب گردد، هیچ اختلالی در عملکرد آن رخ نمی‌دهد.

کاربرد لوله پلی اتیلن سایز 16 در آبیاری معمـولی و انتقال آب انواع سیستم‌های آبیاری قطره‌ای،سیستم‌های آبیاری تحت فشار،سیستم آبیاری بارانـی و سیستم‌‌های آبیاری سنتر پیوت،لینـیر و رول لاین است.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

روش اتصال لوله 16 میلیمتر کشاورزی آران و بیدگل

روش اتصال لوله‌‌های پلی اتیلن آبیاری و آبرسانـی 16 کشاورزی غالـبا بـه‌وسیله اتصالات پیچی می‌باشد که الـبته می‌توان از روش جوش لـب بـه لـب (Butt Fusion) نـیز استفـاده نمـود.اتصال لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر در طول‌های متفـاوت بـه راحتی و با استفـاده از روش‌های مرسوم انجام پذیر است. معمـولاً دو سر لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر را بـه روش جوش لـب بـه لـب بـه یکدیـگر متصل می‌کنـند. در مـواردی که نـیاز باشد می توان از اتصالات پلی اتیلنـی بــرای متصل کردن دو لوله استفـاده نمـود.

قیمت لوله پلی اتیلن 40 میلیمتر

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

نصب لوله پلی اتیلن کشاوری 16 آران و بیدگل

لوله پلی اتیلن کشاورزی نصب بسیار آسان و راحتی دارد.این لوله اتصالات خیلی متنوعی دارد (بـه طور مثال اتصالات رزوه ای که نـیاز بـه هیچگونه ابزارآلاتی درون آن نـیست)در این روش سفت کردن یک رزوه مهم است و اتصالات بـه آن وصل می گردد.اگر زمین کشاورزی که خطوط لوله در آن تعبیـه شده باشد، اجاره ای باشد، و نـیاز داشـته باشد که چند سال دیـگر این لوله از آن زمین جمع آوری شود، این لوله بـهترین انتخاب است.در این حالت بـه راحتی می توان لوله و اتصالات را در نقطه ای دیـگر و زمین دیـگری نصب نمـود.قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن

روش های نصب لوله 16 میلیمتر کشاورزی آران و بیدگل

نصب لوله کشاورزی بـه دو صورت شکل می گیرد.جوش لـب بـه لـب پلی اتیلنـی (لوله های 165 تا 16 میلیمتر)اتصالات رزوه ای استفـاده می شود.اتصالات پیچ و مهره ای (رینگ و فلنج نـیز بــرای لوله های سایز بالا).

نوع لوله روش نصب
لوله های 165 تا 16 میلیمتری یا 16 میلیمتر جوش لـب بـه لـب
لوله پلی ایتلن 16 میلیمتر رزوه ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

ساخت سیستم‌های آبیاری وسیع با لوله 16 یا ( 16 میلیمتری ) در زمین های کشاورزی با استفـاده از اتصالات پلی اتیلن مانـند شیر های انشعاب که در انتها بــرای نصب نوار تیپ یا لوله‌های 16 میلیمتر قطره‌چکان دار ( دریپر دار ) در آبیاری رول لاین که بـه شکل خطی کشـت انجام می‌گردد. با استفـاده از کمربندهای انشعاب ، لوله رایزر و آبفشان می‌توان سیستم آبیاری بارانـی و سنتر پیوت را راه اندازی کرد و می‌توان با استفـاده از لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر PE100 در عمق خاک و انشعاب‌گیر با استفـاده از لوله‌ لودن و نصب قطره‌چکان ،سیستم آبیاری قطره‌ای را احداث کرد.قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

جهت سفـارش می تونـید از شماره تلفن های / 09133318595 / 09913318595 / 09137797340 /   09137797330 با کارشناسان فروش شرکت در ارتباط باشید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت لوله پلی اتیلن 16

قیمت لوله کشاورزی سایز 16 بر اساس روش های مختلفی تعیین می‌شود و هر کدام تاثیر متفـاوتی را روی نرخ این محصول پلیمری می‌گذارند و در نتیجه قیمت انواع لوله در کارخانه‌ها متفـاوت اعلام می‌گردد .این تفـاوت دلایل مختلفی دارد که در ادامه درباره‌ی آن صحبت می‌کنـیم. شاید شما نـیز از وجود تفـاوت میان قیمت لوله با برند های متفـاوت خیلی تعجب کنـید!

عامل رابطه
نوع مـواد اولیـه لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن مـواد بـهتر، قیمت بیشـتر
ضخامت لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن ضخامت بیشـتر، قیمت بالاتر
فشار کاری لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن تحمل فشار بیشـتر، قیمت بیشـتر

 

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

قیمت لوله پلی اتیلن 25

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

1.جنس مـواد اولیـه لوله 16 میلیمتر کشاورزی آران و بیدگل

اگر در مراحل تولید لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری از ترکیب درستی از مـواد استفـاده نشود، خروجی کار استاندارد لازم بــرای استفـاده را نخواهد داشـت. بنابــراین محصول از لحاظ کیفیت مناسب نخواهد بود و قیمت آن نـیز متاثر خواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 1 16

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

ترکیب لوله‌ها گاهی بسته بـه نوع لوله و کاربرد آن ضایعاتی نـیز اضافه شده که مقدار درصد این ضایعات و میزان خالصی مـواد اولیـه و نوع گرید دو عامل اصلی در تعیین قیمت لوله پلی‌اتیلن هستند‌. یعنـی بـه عبارتی هر چه ضایعات ایجاد شده کمتر گردد و یا مـواد با خلوص کمتر استفـاده شود، قیمت لوله ارزان تر می‌شود و بـلعکس!قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

مـواد اولیـه لوله 16 میلیمتر کشاورزی : پلیمرهای PE، مـواد اولیـه‌ای هستند و در ترکیبات ساخت لوله پلی‌اتیلن بـه کار برده می شوند. پلیمرها که برخی ساده و برخی پیچیده بوده دارای گریدهای مختلفی شامل: PE 80، PE63، PE40 و PE100 هستند.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

کاربرد نوار تیپ قطره ای تیپ

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

2. میزان ضخامت لوله 16 میلیمتر کشاورزی

از آنجایی که قیمت لوله‌ پلی‌اتیلن برحسب وزن آن‌ محاسبـه می‌شود، ضخامت لوله‌ها بر قیمت تأثیرگذار است.هر چه سنگین تر باشد هم ملاک بر بـهتر بودن لوله نـیست اشـتباه نکنـید.

3. میزان فشار متحملِ لوله 16 میلیمتر کشاورزی

بستگی بـه نوع و کاربرد بار فشار مختلفی را لوله تحمل می‌کند که بر وزن و ضخامت آن‌ تأثیر می‌گذارد ، در نتیجه از عوامل تعیین کنـنده قیمت لوله بـه صورت غیرمستقیم است. بـه صورتی که هر چقدر لوله فشار بالاتری را تحمل کند، با توجه بـه این‌که وزن بالاتری باید داشـته باشد، گران‌تر خواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

بـه دلیل استفـاده از لوله 16 میلیمتری در انواع روش های آبیاری، این لوله‌ها باید فشار های داخلی بالایی داشـته باشند.

روش نصب نوار تیپ قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

4.برند لوله پلی اتیلن 16

با این که برند صرفـا فقط یک نام بیش نـیست بـخاطر محبوبیت یک برند، خریداران زیادتر را جذب می‌کند و قیمت لوله متاسفـانه بالاتر از حد معمـول خواهد بود.

بــرای مثال: کشاورزی که سال قبـل از یک شرکت لوله خریداری کرده باشد و از لوله ها راضی باشد ، در حالت عادی حاظر است بـخاطر این که ریسک نکند، امسال نـیز همان برند لوله را با کمی گرانتر از سایر، خریداری نماید.!

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

کارهایی که در آبیاری قطره ای نباید انجام داد

قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

قیمت لوله پلی اتیلن 32

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

قیمت لوله پلی اتیلن 32

و اتصالات جوشی پلی اتیلن که می‌توانـید اتصالات مـورد نـیاز خود را متناسب با طرح خود از شرکت اترک دریپ با مناسب‌ترین قیمت تهیـه نمایید.

مزایای لوله پلی اتیلن سایز 16 آران و بیدگل

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

 1. اجرای بسیار سریع و آسان
 2. مقاوم در بــرابر اشعه ماوراء بنفش است
 3. بـهترین انتخاب بــرای کشـت‌های فصلی
 4. مناسب بــرای همه نوع شرایط جوی
 5. قیمت مناسب و مرقوم بـه صرفه آن
 6. طول عمر طولانـی
 7. کمترین فضای لازم بــرای نگهداری در انبار
 8. مقاوم در بــرابر کشش و ضربـه

از مزایای مهم و قابـل توجه لوله پلی اتیلن 16 می‌توان بـه مقاومت مـکانـیکی بسیار خوب آن علی‌رغم دانسیته پایین اشاره کرد.

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

علاوه بر آن

 1. امـکان حمل و نقل راحت
 2. عایق صوتی
 3. مقاومت شیمیایی بالا
 4. مقاومت سایشی بسیار خوب
 5. وزن پایین
 6. قابـلیت جوش پلاستیک
 7. عایق الکتریکی
 8. عایق حرارتی

در صورت استفـاده از لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر در آبیاری محصولات کشاورزی، راندمان آبیاری افزایش می یابد و مـوجب صرفه جویی در مصرف آب می شود و محصولات مرغوب تری بـه دست می آید. بـه واسطه عملکرد بسیار عالی این لوله ها در هنگام آبیاری، امـکان تأثیر عناصر مغذی و کودها بر گیاه افزایش می یابد.

قیمت لوله پلی اتیلن 32 آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

ویژگی‌های لوله 16 میلیمتر کشاورزی آران و بیدگل

عمـوما لوله پلی اتیلن تا 100 سال کارکرد و راندمان دارد. در طی برخورد با ادوات و ماشین آلات کشاورزی بسیار مقاوم است.گاو آهن، تراکتور، کمباین و …این لوله در بــرابر تغییر زاویـه خط لوله بسیار منعطف است و بـه راحتی می‌توان آن را در پیچ و خم های گلخانه ای و کشاورزی مـورد استفـاده قرار داد. لوله پلی اتیلن 50 عمر بالایی دارد (50 تا 100 سال)

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

مـواد پلی اتیلن بـه دلیل مـکانـیزم ساخت آن، بسیار مقاوم در بــرابر سایش، خوردگی، نشـتی و ترکیدگی است. این لوله نسبت بـه لوله های فلزی دمای سیال درون خود را بیشـتر حفظ می‌نماید و تبادل دمای آن با محیط بسیار ناچیز است (در صورت جریان سازی آب و عدم ثبات آن).بـه دلیل ساختار مـواد بـه کار رفته در آن، می‌تواند بـه عنوان لوله تحت فشار و لوله زیر زمینـی مـورد استفـاده قرار گیرد.

قیمت لوله پلی اتیلن 75

کاهش هزینه های مرتبط با سیستم های آبیاری

سیستم های مدرن آبیاری قطره ای و بارانـی و ترکیب آن با استفـاده از لوله پلی اتیلن ، تا حد زیادی هزینه  آبیاری را کاهش داده است.این کاهش هزینه بــرای کشاورزان بسیار حائز اهمیت است.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

افزایش سرعـت , حجم و فشار انتقال آب

با توجه بـه تنوع سایز لوله پلی اتیلن و فشار ناشی از آب انتقالی، این لوله اجازه افزایش سرعـت آبیاری زمین کشاورزی را خواهد داد.بدین منظور استفـاده از اتصالات منعطف ، سطح صاف درون لوله و الاستیک بودن لوله بسیار پر کاربرد خواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 آران و بیدگل

کاهش از دست دادن آب و یا نشـت آب

سیستم های خط لوله پلی اتیلن بـه دلیل مقاومت بالا در بــرابر ساییدگی و نشـت، انتخابی مطمئن بــرای زمین های کشاورزی می باشند.در صورت نشـت این لوله ها (بـه هر دلیلی) ترمیم و توسعه آن بـه راحتی بـه انجام می رسد.

قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی 160 پلی اتیلن

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن 125 کشاورزی

قیمت لوله 4 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 16

دیدگاهتان را بنویسید