قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی آبرسانی

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی یا 16 میلیمتر / فروش لوله پلی اتیلن مخـصـوص آبیاری قطره ای و کشاورزی درجه 1 و درجه 2 و هـمچنین نوار تیپ شرکت اترک پایپ با قیمت مناســـب و کیفیت بسیار خوب عرضه می گردد. کارخانه لوله پلی اتیلن 16 اترک پایپ با سابقه درخشـان در تــولید لوله 16 میلیمتر کشاورزی ، امروزه تــوانـسته در سایـه هـمت و تلاش , کوشـش متخـصصین ایرانی، شرکتی کاملاً شـناخته شده را در صنعت لوله پلی اتیلن سایز 16 کشور را کســـب نماید.

نوع لوله کاربرد
لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن آبرسانی، گازرسانی پوشـش محافظ کابل های برق و…
لوله 16 میلیمتر آهنی گازرسانی
لوله 16 میلیمتر فــاضلاب لوله کشی فــاضلاب
لوله 16 میلیمتر فولادی انتــقال سیالات خاص
لوله 16 میلیمتر پلیکا فــاضلاب و…

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

لوله پلی اتیلن 16 مزایای زیادی دارد که وجود آنها باعث شده است استفــاده از این لوله به شدت مورد تــوجه قـرار بگیرد. در هـمین راستا در این مقاله به بررسی بیشـتر ویژگی های لوله پلی اتیلن سایز 16 میلیمتر می‌پردازیم.قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

لوله پلی اتیلن چیست؟

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

کاربرد لوله 16 میلیمتر کشاورزی ممسنی

لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری از طیف کاربرد وسیعی برخوردار است که می تــوان به استفــاده آن در آبرسانی شهری و روستایـی، فضای ســـبز و گلخانه ها راه اندازی انواع سیستم های آبیاری تحـت فشـار، آبیاری به صـورت زیر سـطحی اشـاه نمود.اشـاره به کاربردهای دیگر:

یکی از انواع لوله های پلی اتیلن پرکاربرد در صنعت آب و فــاضلاب، لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر است. این دسته از لوله ها نیز مانند سایر انواع لوله پلیمری، از گرانول های پلی اتیلن مرغوب با گرید PE100 و PE80 تهیـه می‌گردند. لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر ، انعطاف پـذیر و بادوام می‌باشد و در شبکه انتــقال آب و فــاضلاب به کار برده می‌شود.

نوع کیفیت
لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن PE40  متــوسـط
لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن PE60 متــوسـط
لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن PE80 خوب
لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن PE100 عالی

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

کاربردهای دیگر لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر عبارت اند از:

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

 • نصب در شبکه های آبیاری قطره ای و آبیاری بارانی کشاورزی
 • انتــقال فــاضلاب
 • جمع آوری آب‌های سـطحی معابر
 • پوشـش محافظ کابل های برق
 • انتــقال گاز و انتــقال مواد شیمیایـی

از کاربردهای دیگر این لوله ها می تــوان به مواردی نظیر نصب در خطوط گازی، روکش کابل برق و لوله های معدن اشـاره نمود. خرید لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر تحـت تأثیر وزن لوله و ابعاد آن می باشد.قیمت لوله 16

مشخـصات فنی لوله 16 پلی اتیلن ممسنی

لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر دارای دیـواره صاف و یکنواختی است، بنابراین دچار رسـوب گرفــتگی نمی‌شود و دیـواره داخلی لوله در اثر عبـور سیالات از درون لوله در حالت فشـار معمولی و فشـار زیاد، سایـیده نمی شود. ترک خوردگی و شکست در لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر اتفــاق نمی‌افــتد. این دسته از لوله پلی اتیلن در برابر محیط‌های اسیدی مقاوم هستند؛ به هـمین دلیل اگر در خاک‌هایـی که دارای اسیدیته است و یا شوری بالا دارند نصب گردد، هیچ اختلالی در عملکرد آن رخ نمی‌دهد.

کاربرد لوله پلی اتیلن سایز 16 در آبیاری معمولی و انتــقال آب انواع سیستم‌های آبیاری قطره‌ای،سیستم‌های آبیاری تحـت فشـار،سیستم آبیاری بارانی و سیستم‌‌های آبیاری سنتر پیـوت،لینیر و رول لاین است.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

روش اتصال لوله 16 میلیمتر کشاورزی ممسنی

روش اتصال لوله‌‌های پلی اتیلن آبیاری و آبرسانی 16 کشاورزی غالــبا به‌وسیله اتصالات پیچی می‌باشد که الــبـته می‌تــوان از روش جوش لــب به لــب (Butt Fusion) نیز استفــاده نمود.اتصال لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر در طول‌های متفــاوت به راحـتی و با استفــاده از روش‌های مرسـوم انجام پـذیر است. معمولاً دو سر لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر را به روش جوش لــب به لــب به یکدیگر متصل می‌کنند. در مواردی که نیاز باشد می تــوان از اتصالات پلی اتیلنی برای متصل کردن دو لوله استفــاده نمود.

قیمت لوله پلی اتیلن 40 میلیمتر

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

نصب لوله پلی اتیلن کشـاوری 16 ممسنی

لوله پلی اتیلن کشاورزی نصب بسیار آسان و راحـتی دارد.این لوله اتصالات خیلی متنوعی دارد (به طور مثال اتصالات رزوه ای که نیاز به هیچگونه ابزارآلاتی درون آن نیست)در این روش سفــت کردن یک رزوه مهـم است و اتصالات به آن وصل می گردد.اگر زمین کشاورزی که خطوط لوله در آن تعبیـه شده باشد، اجاره ای باشد، و نیاز داشـته باشد که چند سال دیگر این لوله از آن زمین جمع آوری شود، این لوله بهترین انتخاب است.در این حالت به راحـتی می تــوان لوله و اتصالات را در نقطـه ای دیگر و زمین دیگری نصب نمود.قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن

روش های نصب لوله 16 میلیمتر کشاورزی ممسنی

نصب لوله کشاورزی به دو صـورت شکل می گیرد.جوش لــب به لــب پلی اتیلنی (لوله های 165 تا 16 میلیمتر)اتصالات رزوه ای استفــاده می شود.اتصالات پیچ و مهره ای (رینگ و فلنج نیز برای لوله های سایز بالا).

نوع لوله روش نصب
لوله های 165 تا 16 میلیمتری یا 16 میلیمتر جوش لــب به لــب
لوله پلی ایتلن 16 میلیمتر رزوه ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

ساخت سیستم‌های آبیاری وسیع با لوله 16 یا ( 16 میلیمتری ) در زمین های کشاورزی با استفــاده از اتصالات پلی اتیلن مانند شیر های انشعاب که در انتها برای نصب نوار تیپ یا لوله‌های 16 میلیمتر قطره‌چکان دار ( دریپر دار ) در آبیاری رول لاین که به شکل خطی کشـت انجام می‌گردد. با استفــاده از کمربندهای انشعاب ، لوله رایزر و آبفشـان می‌تــوان سیستم آبیاری بارانی و سنتر پیـوت را راه اندازی کرد و می‌تــوان با استفــاده از لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر PE100 در عمق خاک و انشعاب‌گیر با استفــاده از لوله‌ لودن و نصب قطره‌چکان ،سیستم آبیاری قطره‌ای را احداث کرد.قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

جهت سفــارش می تــونید از شماره تلفن های / 09133318595 / 09913318595 / 09137797340 /   09137797330 با کارشـناسان فروش شرکت در ارتباط باشید.

عوامل تاثیرگــذار بر قیمت لوله پلی اتیلن 16

قیمت لوله کشاورزی سایز 16 بر اساس روش های مختلفی تعیـین می‌شود و هر کدام تاثیر متفــاوتی را روی نرخ این محصـول پلیمری می‌گــذارند و در نتیجه قیمت انواع لوله در کارخانه‌ها متفــاوت اعلام می‌گردد .این تفــاوت دلایل مختلفی دارد که در ادامه درباره‌ی آن صحبـت می‌کنیم. شـاید شما نیز از وجود تفــاوت میان قیمت لوله با برند های متفــاوت خیلی تعجب کنید!

عامل رابطـه
نوع مواد اولیـه لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن مواد بهتر، قیمت بیشـتر
ضخامت لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن ضخامت بیشـتر، قیمت بالاتر
فشـار کاری لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن تحمل فشـار بیشـتر، قیمت بیشـتر

 

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

قیمت لوله پلی اتیلن 25

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

1.جنـس مواد اولیـه لوله 16 میلیمتر کشاورزی ممسنی

اگر در مراحل تــولید لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری از ترکیب درستی از مواد استفــاده نشود، خروجی کار استاندارد لازم برای استفــاده را نخواهد داشـت. بنابراین محصـول از لحاظ کیفیت مناســـب نخواهد بـود و قیمت آن نیز متاثر خواهد بـود.

قیمت لوله پلی اتیلن 1 16

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

ترکیب لوله‌ها گاهی بسته به نوع لوله و کاربرد آن ضایعاتی نیز اضافه شده که مقدار درصد این ضایعات و میزان خالصی مواد اولیـه و نوع گرید دو عامل اصلی در تعیـین قیمت لوله پلی‌اتیلن هستند‌. یعنی به عبارتی هر چه ضایعات ایجاد شده کمتر گردد و یا مواد با خلوص کمتر استفــاده شود، قیمت لوله ارزان تر می‌شود و بلعکس!قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

مواد اولیـه لوله 16 میلیمتر کشاورزی : پلیمرهای PE، مواد اولیـه‌ای هستند و در ترکیبات ساخت لوله پلی‌اتیلن به کار برده می شوند. پلیمرها که برخی ساده و برخی پیچیده بـوده دارای گریدهای مختلفی شـامل: PE 80، PE63، PE40 و PE100 هستند.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

کاربرد نوار تیپ قطره ای تیپ

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

2. میزان ضخامت لوله 16 میلیمتر کشاورزی

از آنجایـی که قیمت لوله‌ پلی‌اتیلن برحســـب وزن آن‌ محاســـبه می‌شود، ضخامت لوله‌ها بر قیمت تأثیرگــذار است.هر چه سنگین تر باشد هـم ملاک بر بهتر بـودن لوله نیست اشـتباه نکنید.

3. میزان فشـار متحملِ لوله 16 میلیمتر کشاورزی

بستگی به نوع و کاربرد بار فشـار مختلفی را لوله تحمل می‌کند که بر وزن و ضخامت آن‌ تأثیر می‌گــذارد ، در نتیجه از عوامل تعیـین کننده قیمت لوله به صـورت غیرمستــقیم است. به صـورتی که هر چقدر لوله فشـار بالاتری را تحمل کند، با تــوجه به این‌که وزن بالاتری باید داشـته باشد، گران‌تر خواهد بـود.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

به دلیل استفــاده از لوله 16 میلیمتری در انواع روش های آبیاری، این لوله‌ها باید فشـار های داخلی بالایـی داشـته باشـند.

روش نصب نوار تیپ قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

4.برند لوله پلی اتیلن 16

با این که برند صرفــا فقط یک نام بیش نیست بخاطر محبـوبیت یک برند، خریداران زیادتر را جذب می‌کند و قیمت لوله متاسفــانه بالاتر از حد معمول خواهد بـود.

برای مثال: کشاورزی که سال قبل از یک شرکت لوله خریداری کرده باشد و از لوله ها راضی باشد ، در حالت عادی حاظر است بخاطر این که ریسک نکند، امسال نیز هـمان برند لوله را با کمی گرانتر از سایر، خریداری نماید.!

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

کارهایـی که در آبیاری قطره ای نباید انجام داد

قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

قیمت لوله پلی اتیلن 32

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

قیمت لوله پلی اتیلن 32

و اتصالات جوشی پلی اتیلن که می‌تــوانید اتصالات مورد نیاز خود را متناســـب با طرح خود از شرکت اترک دریپ با مناســـب‌ترین قیمت تهیـه نمایـید.

مزایای لوله پلی اتیلن سایز 16 ممسنی

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

 1. اجرای بسیار سریع و آسان
 2. مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش است
 3. بهترین انتخاب برای کشـت‌های فصلی
 4. مناســـب برای هـمه نوع شرایط جوی
 5. قیمت مناســـب و مرقوم به صرفه آن
 6. طول عمر طولانی
 7. کمترین فضای لازم برای نگهداری در انبار
 8. مقاوم در برابر کشـش و ضربه

از مزایای مهـم و قابل تــوجه لوله پلی اتیلن 16 می‌تــوان به مقاومت مکانیکی بسیار خوب آن علی‌رغم دانـسیته پایـین اشـاره کرد.

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

علاوه بر آن

 1. امکان حمل و نقل راحـت
 2. عایـق صـوتی
 3. مقاومت شیمیایـی بالا
 4. مقاومت سایشی بسیار خوب
 5. وزن پایـین
 6. قابلیت جوش پلاستیک
 7. عایـق الکتریکی
 8. عایـق حرارتی

در صـورت استفــاده از لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر در آبیاری محصـولات کشاورزی، راندمان آبیاری افزایش می یابـد و موجب صرفه جویـی در مصرف آب می شود و محصـولات مرغوب تری به دست می آید. به واسـطـه عملکرد بسیار عالی این لوله ها در هنگام آبیاری، امکان تأثیر عناصر مغذی و کودها بر گیاه افزایش می یابـد.

قیمت لوله پلی اتیلن 32 آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

ویژگی‌های لوله 16 میلیمتر کشاورزی ممسنی

عموما لوله پلی اتیلن تا 100 سال کارکرد و راندمان دارد. در طی برخورد با ادوات و ماشین آلات کشاورزی بسیار مقاوم است.گاو آهن، تراکتــور، کمباین و …این لوله در برابر تغیـیر زاویـه خط لوله بسیار منعطـف است و به راحـتی می‌تــوان آن را در پیچ و خم های گلخانه ای و کشاورزی مورد استفــاده قـرار داد. لوله پلی اتیلن 50 عمر بالایـی دارد (50 تا 100 سال)

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن به دلیل مکانیزم ساخت آن، بسیار مقاوم در برابر سایش، خوردگی، نشـتی و ترکیدگی است. این لوله نـســـبـت به لوله های فلزی دمای سیال درون خود را بیشـتر حفظ می‌نماید و تبادل دمای آن با محیط بسیار ناچیز است (در صـورت جریان سازی آب و عدم ثبات آن).به دلیل ساختار مواد به کار رفــته در آن، می‌تــواند به عنوان لوله تحـت فشـار و لوله زیر زمینی مورد استفــاده قـرار گیرد.

قیمت لوله پلی اتیلن 75

کاهش هزینه های مرتبط با سیستم های آبیاری

سیستم های مدرن آبیاری قطره ای و بارانی و ترکیب آن با استفــاده از لوله پلی اتیلن ، تا حد زیادی هزینه  آبیاری را کاهش داده است.این کاهش هزینه برای کشـاورزان بسیار حائز اهـمیت است.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

افزایش سرعت , حجم و فشـار انتــقال آب

با تــوجه به تنوع سایز لوله پلی اتیلن و فشـار ناشی از آب انتــقالی، این لوله اجازه افزایش سرعت آبیاری زمین کشاورزی را خواهد داد.بـدین منظور استفــاده از اتصالات منعطـف ، سـطح صاف درون لوله و الاستیک بـودن لوله بسیار پر کاربرد خواهد بـود.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 ممسنی

کاهش از دست دادن آب و یا نشـت آب

سیستم های خط لوله پلی اتیلن به دلیل مقاومت بالا در برابر سایـیدگی و نشـت، انتخابی مطـمئن برای زمین های کشاورزی می باشـند.در صـورت نشـت این لوله ها (به هر دلیلی) ترمیم و تــوسعه آن به راحـتی به انجام می رسد.

قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی 160 پلی اتیلن

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن 125 کشاورزی

قیمت لوله 4 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 16

دیدگاهتان را بنویسید