قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم آبرسانـی

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم یا 16 میلیمتـر / فروش لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای و کشاورزی درجه 1 و درجه 2 و همچنـین نوار تیپ شرکت اتـرک پایپ با قیمت مناسب و کیفیت بسیار خوب عرضه می گردد. کارخانه لوله پلی اتیلن 16 اتـرک پایپ با سابقه درخشان در تـولید لوله 16 میلیمتـر کشاورزی ، امروزه تـوانسته در سایه همت و تلاش , کوشش متخصصین ایــرانـی، شرکتی کاملاً شناخته شده را در صنعت لوله پلی اتیلن سایز 16 کشـور را کسب نماید.

نوع لوله کاربرد
لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن آبرسانـی، گازرسانـی پوشش محافظ کابل های برق و…
لوله 16 میلیمتـر آهنـی گازرسانـی
لوله 16 میلیمتـر فــاضلاب لوله کشی فــاضلاب
لوله 16 میلیمتـر فولادی انتقال سیالات خاص
لوله 16 میلیمتـر پلیکا فــاضلاب و…

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

لوله پلی اتیلن 16 مزایای زیادی دارد که وجود آنها باعث شده است استفــاده از این لوله به شدت مورد تـوجه قرار بگیــرد. در همین راستا در این مقاله به بررسی بیشـتـر ویژگی های لوله پلی اتیلن سایز 16 میلیمتـر می‌پردازیم.قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

لوله پلی اتیلن چیست؟

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

کاربرد لوله 16 میلیمتـر کشاورزی رباط کریم

لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـری از طیف کاربرد وسیعی برخوردار است که می تـوان به استفــاده آن در آبرسانـی شهری و روستایـی، فضای سبز و گلخانه ها راه اندازی انواع سیستم های آبیاری تحـت فشار، آبیاری به صورت زیــر سـطحی اشاه نمود.اشاره به کاربردهای دیگر:

یکی از انواع لوله های پلی اتیلن پرکاربرد در صنعت آب و فــاضلاب، لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر است. این دسته از لوله ها نـیز مانند سایــر انواع لوله پلیمری، از گرانول های پلی اتیلن مرغوب با گرید PE100 و PE80 تهیه می‌گردند. لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر ، انعطاف پـذیــر و بادوام می‌باشد و در شبکه انتقال آب و فــاضلاب به کار برده می‌شـود.

نوع کیفیت
لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن PE40  متـوسـط
لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن PE60 متـوسـط
لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن PE80 خوب
لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن PE100 عالی

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

کاربردهای دیگر لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر عبارت اند از:

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

 • نصب در شبکه های آبیاری قطره ای و آبیاری بارانـی کشاورزی
 • انتقال فــاضلاب
 • جمع آوری آب‌های سـطحی معابر
 • پوشش محافظ کابل های برق
 • انتقال گاز و انتقال مواد شیمیایـی

از کاربردهای دیگر این لوله ها می تـوان به مواردی نظیــر نصب در خطوط گازی، روکش کابل برق و لوله های معدن اشاره نمود. خرید لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر تحـت تأثـیــر وزن لوله و ابعاد آن می باشد.قیمت لوله 16

مشخصات فنـی لوله 16 پلی اتیلن رباط کریم

لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر دارای دیواره صاف و یکنواختی است، بنابراین دچار رسوب گرفتگی نمی‌شـود و دیواره داخلی لوله در اثر عبور سیالات از درون لوله در حالت فشار معمولی و فشار زیاد، سایـیده نمی شـود. تـرک خوردگی و شکست در لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر اتفــاق نمی‌افتد. این دسته از لوله پلی اتیلن در برابر محیط‌های اسیدی مقاوم هستند؛ به همین دلیل اگر در خاک‌هایـی که دارای اسیدیته است و یا شـوری بالا دارند نصب گردد، هیچ اختلالی در عملکـرد آن رخ نمی‌دهد.

کاربرد لوله پلی اتیلن سایز 16 در آبیاری معمولی و انتقال آب انواع سیستم‌های آبیاری قطره‌ای،سیستم‌های آبیاری تحـت فشار،سیستم آبیاری بارانـی و سیستم‌‌های آبیاری سنتـر پیوت،لینـیــر و رول لاین است.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

روش اتصال لوله 16 میلیمتـر کشاورزی رباط کریم

روش اتصال لوله‌‌های پلی اتیلن آبیاری و آبرسانـی 16 کشاورزی غالبا به‌وسیله اتصالات پیچی می‌باشد که البته می‌تـوان از روش جوش لب به لب (Butt Fusion) نـیز استفــاده نمود.اتصال لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر در طول‌های متفــاوت به راحـتی و با استفــاده از روش‌های مرسوم انجام پـذیــر است. معمولاً دو سر لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر را به روش جوش لب به لب به یکدیگر متصل می‌کنند. در مواردی که نـیاز باشد می تـوان از اتصالات پلی اتیلنـی برای متصل کـردن دو لوله استفــاده نمود.

قیمت لوله پلی اتیلن 40 میلیمتـر

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

نصب لوله پلی اتیلن کشاوری 16 رباط کریم

لوله پلی اتیلن کشاورزی نصب بسیار آسان و راحـتی دارد.این لوله اتصالات خیلی متنوعی دارد (به طور مثال اتصالات رزوه ای که نـیاز به هیچگونه ابزارآلاتی درون آن نـیست)در این روش سفت کـردن یک رزوه مهم است و اتصالات به آن وصل می گردد.اگر زمین کشاورزی که خطوط لوله در آن تعبیه شده باشد، اجاره ای باشد، و نـیاز داشـته باشد که چند سال دیگر این لوله از آن زمین جمع آوری شـود، این لوله بهتـرین انتخاب است.در این حالت به راحـتی می تـوان لوله و اتصالات را در نقطه ای دیگر و زمین دیگری نصب نمود.قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن

روش های نصب لوله 16 میلیمتـر کشاورزی رباط کریم

نصب لوله کشاورزی به دو صورت شکل می گیــرد.جوش لب به لب پلی اتیلنـی (لوله های 165 تا 16 میلیمتـر)اتصالات رزوه ای استفــاده می شـود.اتصالات پیچ و مهره ای (رینگ و فلنج نـیز برای لوله های سایز بالا).

نوع لوله روش نصب
لوله های 165 تا 16 میلیمتـری یا 16 میلیمتـر جوش لب به لب
لوله پلی ایتلن 16 میلیمتـر رزوه ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

ساخت سیستم‌های آبیاری وسیع با لوله 16 یا ( 16 میلیمتـری ) در زمین های کشاورزی با استفــاده از اتصالات پلی اتیلن مانند شیــر های انشعاب که در انتها برای نصب نوار تیپ یا لوله‌های 16 میلیمتـر قطره‌چکان دار ( دریپر دار ) در آبیاری رول لاین که به شکل خطی کشـت انجام می‌گردد. با استفــاده از کمربندهای انشعاب ، لوله رایزر و آبفشان می‌تـوان سیستم آبیاری بارانـی و سنتـر پیوت را راه اندازی کـرد و می‌تـوان با استفــاده از لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر PE100 در عمق خاک و انشعاب‌گیــر با استفــاده از لوله‌ لودن و نصب قطره‌چکان ،سیستم آبیاری قطره‌ای را احداث کـرد.قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

جهت سفــارش می تـونـید از شماره تلفن های / 09133318595 / 09913318595 / 09137797340 /   09137797330 با کارشناسان فروش شرکت در ارتباط باشید.

عوامل تاثـیــرگذار بر قیمت لوله پلی اتیلن 16

قیمت لوله کشاورزی سایز 16 بر اساس روش های مختلفی تعیـین می‌شـود و هر کدام تاثـیــر متفــاوتی را روی نرخ این محصول پلیمری می‌گذارند و در نتیجه قیمت انواع لوله در کارخانه‌ها متفــاوت اعلام می‌گردد .این تفــاوت دلایل مختلفی دارد که در ادامه درباره‌ی آن صحبت می‌کنـیم. شاید شما نـیز از وجود تفــاوت میان قیمت لوله با برند های متفــاوت خیلی تعجب کنـید!

عامل رابطه
نوع مواد اولیه لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن مواد بهتـر، قیمت بیشـتـر
ضخامت لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن ضخامت بیشـتـر، قیمت بالاتـر
فشار کاری لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن تحـمل فشار بیشـتـر، قیمت بیشـتـر

 

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

قیمت لوله پلی اتیلن 25

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

1.جنس مواد اولیه لوله 16 میلیمتـر کشاورزی رباط کریم

اگر در مراحل تـولید لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـری از تـرکیب درستی از مواد استفــاده نشـود، خروجی کار استاندارد لازم برای استفــاده را نخواهد داشـت. بنابراین محصول از لحاظ کیفیت مناسب نخواهد بود و قیمت آن نـیز متاثر خواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 1 16

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

تـرکیب لوله‌ها گاهی بسته به نوع لوله و کاربرد آن ضایعاتی نـیز اضافه شده که مقدار درصد این ضایعات و میزان خالصی مواد اولیه و نوع گرید دو عامل اصلی در تعیـین قیمت لوله پلی‌اتیلن هستند‌. یعنـی به عبارتی هر چه ضایعات ایجاد شده کمتـر گردد و یا مواد با خلوص کمتـر استفــاده شـود، قیمت لوله ارزان تـر می‌شـود و بلعکس!قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

مواد اولیه لوله 16 میلیمتـر کشاورزی : پلیمرهای PE، مواد اولیه‌ای هستند و در تـرکیبات ساخت لوله پلی‌اتیلن به کار برده می شـوند. پلیمرها که برخی ساده و برخی پیچیده بوده دارای گریدهای مختلفی شامل: PE 80، PE63، PE40 و PE100 هستند.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

کاربرد نوار تیپ قطره ای تیپ

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

2. میزان ضخامت لوله 16 میلیمتـر کشاورزی

از آنجایـی که قیمت لوله‌ پلی‌اتیلن برحسب وزن آن‌ محاسبه می‌شـود، ضخامت لوله‌ها بر قیمت تأثـیــرگذار است.هر چه سنگین تـر باشد هم ملاک بر بهتـر بودن لوله نـیست اشـتباه نکنـید.

3. میزان فشار متحـملِ لوله 16 میلیمتـر کشاورزی

بستگی به نوع و کاربرد بار فشار مختلفی را لوله تحـمل می‌کند که بر وزن و ضخامت آن‌ تأثـیــر می‌گذارد ، در نتیجه از عوامل تعیـین کننده قیمت لوله به صورت غیــرمستقیم است. به صورتی که هر چقدر لوله فشار بالاتـری را تحـمل کند، با تـوجه به این‌که وزن بالاتـری باید داشـته باشد، گران‌تـر خواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

به دلیل استفــاده از لوله 16 میلیمتـری در انواع روش های آبیاری، این لوله‌ها باید فشار های داخلی بالایـی داشـته باشند.

روش نصب نوار تیپ قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

4.برند لوله پلی اتیلن 16

با این که برند صرفــا فقط یک نام بیش نـیست بخاطر محبوبیت یک برند، خریداران زیادتـر را جذب می‌کند و قیمت لوله متاسفــانه بالاتـر از حد معمول خواهد بود.

برای مثال: کشاورزی که سال قبل از یک شرکت لوله خریداری کـرده باشد و از لوله ها راضی باشد ، در حالت عادی حاظر است بخاطر این که ریسک نکند، امسال نـیز همان برند لوله را با کمی گرانتـر از سایــر، خریداری نماید.!

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

کارهایـی که در آبیاری قطره ای نباید انجام داد

قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

قیمت لوله پلی اتیلن 32

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

قیمت لوله پلی اتیلن 32

و اتصالات جوشی پلی اتیلن که می‌تـوانـید اتصالات مورد نـیاز خود را متناسب با طرح خود از شرکت اتـرک دریپ با مناسب‌تـرین قیمت تهیه نمایـید.

مزایای لوله پلی اتیلن سایز 16 رباط کریم

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

 1. اجرای بسیار سریع و آسان
 2. مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش است
 3. بهتـرین انتخاب برای کشـت‌های فصلی
 4. مناسب برای همه نوع شرایط جوی
 5. قیمت مناسب و مرقوم به صرفه آن
 6. طول عمر طولانـی
 7. کمتـرین فضای لازم برای نگهداری در انبار
 8. مقاوم در برابر کشش و ضربه

از مزایای مهم و قابل تـوجه لوله پلی اتیلن 16 می‌تـوان به مقاومت مکانـیکی بسیار خوب آن علی‌رغم دانسیته پایـین اشاره کـرد.

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

علاوه بر آن

 1. امکان حـمل و نقل راحـت
 2. عایق صوتی
 3. مقاومت شیمیایـی بالا
 4. مقاومت سایشی بسیار خوب
 5. وزن پایـین
 6. قابلیت جوش پلاستیک
 7. عایق الکتـریکی
 8. عایق حرارتی

در صورت استفــاده از لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر در آبیاری محصولات کشاورزی، راندمان آبیاری افزایش می یابـد و موجب صرفه جویـی در مصرف آب می شـود و محصولات مرغوب تـری به دست می آید. به واسـطه عملکـرد بسیار عالی این لوله ها در هنگام آبیاری، امکان تأثـیــر عناصر مغذی و کودها بر گیاه افزایش می یابـد.

قیمت لوله پلی اتیلن 32 آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

ویژگی‌های لوله 16 میلیمتـر کشاورزی رباط کریم

عموما لوله پلی اتیلن تا 100 سال کارکـرد و راندمان دارد. در طی برخورد با ادوات و ماشین آلات کشاورزی بسیار مقاوم است.گاو آهن، تـراکتـور، کمباین و …این لوله در برابر تغیـیــر زاویه خط لوله بسیار منعطف است و به راحـتی می‌تـوان آن را در پیچ و خم های گلخانه ای و کشاورزی مورد استفــاده قرار داد. لوله پلی اتیلن 50 عمر بالایـی دارد (50 تا 100 سال)

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن به دلیل مکانـیزم ساخت آن، بسیار مقاوم در برابر سایش، خوردگی، نشـتی و تـرکیدگی است. این لوله نسبت به لوله های فلزی دمای سیال درون خود را بیشـتـر حفظ می‌نماید و تبادل دمای آن با محیط بسیار ناچیز است (در صورت جریان سازی آب و عدم ثبات آن).به دلیل ساختار مواد به کار رفته در آن، می‌تـواند به عنوان لوله تحـت فشار و لوله زیــر زمینـی مورد استفــاده قرار گیــرد.

قیمت لوله پلی اتیلن 75

کاهش هزینه های مرتبط با سیستم های آبیاری

سیستم های مدرن آبیاری قطره ای و بارانـی و تـرکیب آن با استفــاده از لوله پلی اتیلن ، تا حد زیادی هزینه  آبیاری را کاهش داده است.این کاهش هزینه برای کشاورزان بسیار حائز اهمیت است.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

افزایش سرعت , حجم و فشار انتقال آب

با تـوجه به تنوع سایز لوله پلی اتیلن و فشار ناشی از آب انتقالی، این لوله اجازه افزایش سرعت آبیاری زمین کشاورزی را خواهد داد.بـدین منظور استفــاده از اتصالات منعطف ، سـطح صاف درون لوله و الاستیک بودن لوله بسیار پر کاربرد خواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 رباط کریم

کاهش از دست دادن آب و یا نشـت آب

سیستم های خط لوله پلی اتیلن به دلیل مقاومت بالا در برابر سایـیدگی و نشـت، انتخابی مطمئن برای زمین های کشاورزی می باشند.در صورت نشـت این لوله ها (به هر دلیلی) تـرمیم و تـوسعه آن به راحـتی به انجام می رسد.

قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی 160 پلی اتیلن

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن 125 کشاورزی

قیمت لوله 4 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 16

دیدگاهتان را بنویسید