قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس آبرسانـی

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس یا 16 میلیمتـر / فروش لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای و کشاورزی درجه 1 و درجه 2 و همچنـین نوار تیپ شرکت اتـرک پایپ با قیمت مناسب و کیفیت بسیار خوب عرضه می گردد. کارخانه لوله پلی اتیلن 16 اتـرک پایپ با سابقه درخشان در تـولید لوله 16 میلیمتـر کشاورزی ، امروزه تـوانسته در سایه همت و تلاش , کوشش متخصصین ایــرانـی، شرکتی کاملاً شناخته شده را در صنعت لوله پلی اتیلن سایز 16 کشـور را کسب نماید.

نوع لوله کاربرد
لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن آبرسانـی، گازرسانـی پوشش محافظ کابل های برق و…
لوله 16 میلیمتـر آهنـی گازرسانـی
لوله 16 میلیمتـر فاضلاب لوله کشی فاضلاب
لوله 16 میلیمتـر فولادی انتقال سیالات خاص
لوله 16 میلیمتـر پلیکا فاضلاب و…

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

لوله پلی اتیلن 16 مزایای زیادی دارد که وجود آنها باعث شده است استفاده از این لوله به شدت مورد تـوجه قرار بگیــرد. در همین راستا در این مقاله به بررسی بیشـتـر ویژگی های لوله پلی اتیلن سایز 16 میلیمتـر می‌پردازیم.قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

لوله پلی اتیلن چیست؟

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

کاربرد لوله 16 میلیمتـر کشاورزی قدس

لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـری از طیف کاربرد وسیعی برخوردار است که می تـوان به استفاده آن در آبرسانـی شهری و روستایـی، فضای سبز و گلخانه ها راه اندازی انواع سیستم های آبیاری تحـت فشار، آبیاری به صورت زیــر سـطحی اشاه نمود.اشاره به کاربردهای دیگر:

یکی از انواع لوله های پلی اتیلن پرکاربرد در صنعت آب و فاضلاب، لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر است. این دسته از لوله ها نـیز مانند سایــر انواع لوله پلیمری، از گرانول های پلی اتیلن مرغوب با گرید PE100 و PE80 تهیه می‌گردند. لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر ، انعطاف پـذیــر و بادوام می‌باشد و در شبکه انتقال آب و فاضلاب به کار برده می‌شـود.

نوع کیفیت
لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن PE40  متـوسـط
لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن PE60 متـوسـط
لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن PE80 خوب
لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن PE100 عالی

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

کاربردهای دیگر لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر عبارت اند از:

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

 • نصب در شبکه های آبیاری قطره ای و آبیاری بارانـی کشاورزی
 • انتقال فاضلاب
 • جمع آوری آب‌های سـطحی معابر
 • پوشش محافظ کابل های برق
 • انتقال گاز و انتقال مواد شیمیایـی

از کاربردهای دیگر این لوله ها می تـوان به مواردی نظیــر نصب در خطوط گازی، روکش کابل برق و لوله های معدن اشاره نمود. خرید لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر تحـت تأثـیــر وزن لوله و ابعاد آن می باشد.قیمت لوله 16

مشخصات فنـی لوله 16 پلی اتیلن قدس

لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر دارای دیواره صاف و یکنواختی است، بنابراین دچار رسوب گرفتگی نمی‌شـود و دیواره داخلی لوله در اثر عبور سیالات از درون لوله در حالت فشار معمولی و فشار زیاد، سایـیده نمی شـود. تـرک خوردگی و شکست در لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر اتفاق نمی‌افتد. این دسته از لوله پلی اتیلن در برابر محیط‌های اسیدی مقاوم هستند؛ به همین دلیل اگر در خاک‌هایـی که دارای اسیدیته است و یا شـوری بالا دارند نصب گردد، هیچ اختلالی در عملکـرد آن رخ نمی‌دهد.

کاربرد لوله پلی اتیلن سایز 16 در آبیاری معمولی و انتقال آب انواع سیستم‌های آبیاری قطره‌ای،سیستم‌های آبیاری تحـت فشار،سیستم آبیاری بارانـی و سیستم‌‌های آبیاری سنتـر پیوت،لینـیــر و رول لاین است.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

روش اتصال لوله 16 میلیمتـر کشاورزی قدس

روش اتصال لوله‌‌های پلی اتیلن آبیاری و آبرسانـی 16 کشاورزی غالبا به‌وسیله اتصالات پیچی می‌باشد که البته می‌تـوان از روش جوش لب به لب (Butt Fusion) نـیز استفاده نمود.اتصال لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر در طول‌های متفاوت به راحـتی و با استفاده از روش‌های مرسوم انجام پـذیــر است. معمولاً دو سر لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر را به روش جوش لب به لب به یکدیگر متصل می‌کنند. در مواردی که نـیاز باشد می تـوان از اتصالات پلی اتیلنـی برای متصل کـردن دو لوله استفاده نمود.

قیمت لوله پلی اتیلن 40 میلیمتـر

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

نصب لوله پلی اتیلن کشاوری 16 قدس

لوله پلی اتیلن کشاورزی نصب بسیار آسان و راحـتی دارد.این لوله اتصالات خیلی متنوعی دارد (به طور مثال اتصالات رزوه ای که نـیاز به هیچگونه ابزارآلاتی درون آن نـیست)در این روش سفت کـردن یک رزوه مهم است و اتصالات به آن وصل می گردد.اگر زمین کشاورزی که خطوط لوله در آن تعبیه شده باشد، اجاره ای باشد، و نـیاز داشـته باشد که چند سال دیگر این لوله از آن زمین جمع آوری شـود، این لوله بهتـرین انتخاب است.در این حالت به راحـتی می تـوان لوله و اتصالات را در نقطه ای دیگر و زمین دیگری نصب نمود.قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن

روش های نصب لوله 16 میلیمتـر کشاورزی قدس

نصب لوله کشاورزی به دو صورت شکل می گیــرد.جوش لب به لب پلی اتیلنـی (لوله های 165 تا 16 میلیمتـر)اتصالات رزوه ای استفاده می شـود.اتصالات پیچ و مهره ای (رینگ و فلنج نـیز برای لوله های سایز بالا).

نوع لوله روش نصب
لوله های 165 تا 16 میلیمتـری یا 16 میلیمتـر جوش لب به لب
لوله پلی ایتلن 16 میلیمتـر رزوه ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

ساخت سیستم‌های آبیاری وسیع با لوله 16 یا ( 16 میلیمتـری ) در زمین های کشاورزی با استفاده از اتصالات پلی اتیلن مانند شیــر های انشعاب که در انتها برای نصب نوار تیپ یا لوله‌های 16 میلیمتـر قطره‌چکان دار ( دریپر دار ) در آبیاری رول لاین که به شکل خطی کشـت انجام می‌گردد. با استفاده از کمربندهای انشعاب ، لوله رایزر و آبفشان می‌تـوان سیستم آبیاری بارانـی و سنتـر پیوت را راه اندازی کـرد و می‌تـوان با استفاده از لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر PE100 در عمق خاک و انشعاب‌گیــر با استفاده از لوله‌ لودن و نصب قطره‌چکان ،سیستم آبیاری قطره‌ای را احداث کـرد.قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

جهت سفارش می تـونـید از شماره تلفن های / 09133318595 / 09913318595 / 09137797340 /   09137797330 با کارشناسان فروش شرکت در ارتباط باشید.

عوامل تاثـیــرگذار بر قیمت لوله پلی اتیلن 16

قیمت لوله کشاورزی سایز 16 بر اساس روش های مختلفی تعیـین می‌شـود و هر کدام تاثـیــر متفاوتی را روی نرخ این محصول پلیمری می‌گذارند و در نتیجه قیمت انواع لوله در کارخانه‌ها متفاوت اعلام می‌گردد .این تفاوت دلایل مختلفی دارد که در ادامه درباره‌ی آن صحبت می‌کنـیم. شاید شما نـیز از وجود تفاوت میان قیمت لوله با برند های متفاوت خیلی تعجب کنـید!

عامل رابطه
نوع مواد اولیه لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن مواد بهتـر، قیمت بیشـتـر
ضخامت لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن ضخامت بیشـتـر، قیمت بالاتـر
فشار کاری لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن تحـمل فشار بیشـتـر، قیمت بیشـتـر

 

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

قیمت لوله پلی اتیلن 25

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

1.جنس مواد اولیه لوله 16 میلیمتـر کشاورزی قدس

اگر در مراحل تـولید لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـری از تـرکیب درستی از مواد استفاده نشـود، خروجی کار استاندارد لازم برای استفاده را نخواهد داشـت. بنابراین محصول از لحاظ کیفیت مناسب نخواهد بود و قیمت آن نـیز متاثر خواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 1 16

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

تـرکیب لوله‌ها گاهی بسته به نوع لوله و کاربرد آن ضایعاتی نـیز اضافه شده که مقدار درصد این ضایعات و میزان خالصی مواد اولیه و نوع گرید دو عامل اصلی در تعیـین قیمت لوله پلی‌اتیلن هستند‌. یعنـی به عبارتی هر چه ضایعات ایجاد شده کمتـر گردد و یا مواد با خلوص کمتـر استفاده شـود، قیمت لوله ارزان تـر می‌شـود و بلعکس!قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

مواد اولیه لوله 16 میلیمتـر کشاورزی : پلیمرهای PE، مواد اولیه‌ای هستند و در تـرکیبات ساخت لوله پلی‌اتیلن به کار برده می شـوند. پلیمرها که برخی ساده و برخی پیچیده بوده دارای گریدهای مختلفی شامل: PE 80، PE63، PE40 و PE100 هستند.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

کاربرد نوار تیپ قطره ای تیپ

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

2. میزان ضخامت لوله 16 میلیمتـر کشاورزی

از آنجایـی که قیمت لوله‌ پلی‌اتیلن برحسب وزن آن‌ محاسبه می‌شـود، ضخامت لوله‌ها بر قیمت تأثـیــرگذار است.هر چه سنگین تـر باشد هم ملاک بر بهتـر بودن لوله نـیست اشـتباه نکنـید.

3. میزان فشار متحـملِ لوله 16 میلیمتـر کشاورزی

بستگی به نوع و کاربرد بار فشار مختلفی را لوله تحـمل می‌کند که بر وزن و ضخامت آن‌ تأثـیــر می‌گذارد ، در نتیجه از عوامل تعیـین کننده قیمت لوله به صورت غیــرمستقیم است. به صورتی که هر چقدر لوله فشار بالاتـری را تحـمل کند، با تـوجه به این‌که وزن بالاتـری باید داشـته باشد، گران‌تـر خواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

به دلیل استفاده از لوله 16 میلیمتـری در انواع روش های آبیاری، این لوله‌ها باید فشار های داخلی بالایـی داشـته باشند.

روش نصب نوار تیپ قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

4.برند لوله پلی اتیلن 16

با این که برند صرفا فقط یک نام بیش نـیست بخاطر محبوبیت یک برند، خریداران زیادتـر را جذب می‌کند و قیمت لوله متاسفانه بالاتـر از حد معمول خواهد بود.

برای مثال: کشاورزی که سال قبل از یک شرکت لوله خریداری کـرده باشد و از لوله ها راضی باشد ، در حالت عادی حاظر است بخاطر این که ریسک نکند، امسال نـیز همان برند لوله را با کمی گرانتـر از سایــر، خریداری نماید.!

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

کارهایـی که در آبیاری قطره ای نباید انجام داد

قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

قیمت لوله پلی اتیلن 32

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

قیمت لوله پلی اتیلن 32

و اتصالات جوشی پلی اتیلن که می‌تـوانـید اتصالات مورد نـیاز خود را متناسب با طرح خود از شرکت اتـرک دریپ با مناسب‌تـرین قیمت تهیه نمایـید.

مزایای لوله پلی اتیلن سایز 16 قدس

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

 1. اجرای بسیار سریع و آسان
 2. مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش است
 3. بهتـرین انتخاب برای کشـت‌های فصلی
 4. مناسب برای همه نوع شرایط جوی
 5. قیمت مناسب و مرقوم به صرفه آن
 6. طول عمر طولانـی
 7. کمتـرین فضای لازم برای نگهداری در انبار
 8. مقاوم در برابر کشش و ضربه

از مزایای مهم و قابل تـوجه لوله پلی اتیلن 16 می‌تـوان به مقاومت مکانـیکی بسیار خوب آن علی‌رغم دانسیته پایـین اشاره کـرد.

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

علاوه بر آن

 1. امکان حـمل و نقل راحـت
 2. عایق صوتی
 3. مقاومت شیمیایـی بالا
 4. مقاومت سایشی بسیار خوب
 5. وزن پایـین
 6. قابلیت جوش پلاستیک
 7. عایق الکتـریکی
 8. عایق حرارتی

در صورت استفاده از لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر در آبیاری محصولات کشاورزی، راندمان آبیاری افزایش می یابـد و موجب صرفه جویـی در مصرف آب می شـود و محصولات مرغوب تـری به دست می آید. به واسـطه عملکـرد بسیار عالی این لوله ها در هنگام آبیاری، امکان تأثـیــر عناصر مغذی و کودها بر گیاه افزایش می یابـد.

قیمت لوله پلی اتیلن 32 آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

ویژگی‌های لوله 16 میلیمتـر کشاورزی قدس

عموما لوله پلی اتیلن تا 100 سال کارکـرد و راندمان دارد. در طی برخورد با ادوات و ماشین آلات کشاورزی بسیار مقاوم است.گاو آهن، تـراکتـور، کمباین و …این لوله در برابر تغیـیــر زاویه خط لوله بسیار منعطف است و به راحـتی می‌تـوان آن را در پیچ و خم های گلخانه ای و کشاورزی مورد استفاده قرار داد. لوله پلی اتیلن 50 عمر بالایـی دارد (50 تا 100 سال)

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن به دلیل مکانـیزم ساخت آن، بسیار مقاوم در برابر سایش، خوردگی، نشـتی و تـرکیدگی است. این لوله نسبت به لوله های فلزی دمای سیال درون خود را بیشـتـر حفظ می‌نماید و تبادل دمای آن با محیط بسیار ناچیز است (در صورت جریان سازی آب و عدم ثبات آن).به دلیل ساختار مواد به کار رفته در آن، می‌تـواند به عنوان لوله تحـت فشار و لوله زیــر زمینـی مورد استفاده قرار گیــرد.

قیمت لوله پلی اتیلن 75

کاهش هزینه های مرتبط با سیستم های آبیاری

سیستم های مدرن آبیاری قطره ای و بارانـی و تـرکیب آن با استفاده از لوله پلی اتیلن ، تا حد زیادی هزینه  آبیاری را کاهش داده است.این کاهش هزینه برای کشاورزان بسیار حائز اهمیت است.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

افزایش سرعت , حجم و فشار انتقال آب

با تـوجه به تنوع سایز لوله پلی اتیلن و فشار ناشی از آب انتقالی، این لوله اجازه افزایش سرعت آبیاری زمین کشاورزی را خواهد داد.بـدین منظور استفاده از اتصالات منعطف ، سـطح صاف درون لوله و الاستیک بودن لوله بسیار پر کاربرد خواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 قدس

کاهش از دست دادن آب و یا نشـت آب

سیستم های خط لوله پلی اتیلن به دلیل مقاومت بالا در برابر سایـیدگی و نشـت، انتخابی مطمئن برای زمین های کشاورزی می باشند.در صورت نشـت این لوله ها (به هر دلیلی) تـرمیم و تـوسعه آن به راحـتی به انجام می رسد.

قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی 160 پلی اتیلن

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن 125 کشاورزی

قیمت لوله 4 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 16

دیدگاهتان را بنویسید