قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس آبرسانـی

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس یا 16 میلیمتـر / فروش لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای و کشاورزی درجه 1 و درجه 2 و همچنـین نـوار تیپ شرکت اتـرک پایپ با قیمت منـاسب و کیفیت بسیار خوب عرضه می گردد. کارخانه لوله پلی اتیلن 16 اتـرک پایپ با سابقه درخشان در تـولید لوله 16 میلیمتـر کشاورزی ، امروزه تـوانسته در سایه همت و تلاش , کوشش متخصصین ایــرانـی، شرکتی کاملاً شنـاخته شده را در صنعت لوله پلی اتیلن سایز 16 کشـور را کسب نماید.

نـوع لوله کاربرد
لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن آبرسانـی، گازرسانـی پوشش محافظ کابل های برق و…
لوله 16 میلیمتـر آهنـی گازرسانـی
لوله 16 میلیمتـر فــاضلاب لوله کشی فــاضلاب
لوله 16 میلیمتـر فولادی انتقال سیالات خاص
لوله 16 میلیمتـر پلیکا فــاضلاب و…

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

لوله پلی اتیلن 16 مزایای زیادی دارد که وجود آنها باعث شده است استفــاده از این لوله به شدت مورد تـوجه قرار بگیــرد. در همین راستا در این مقاله به بررسی بیشـتـر ویژگی های لوله پلی اتیلن سایز 16 میلیمتـر می‌پردازیم.قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

لوله پلی اتیلن چیست؟

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

کاربرد لوله 16 میلیمتـر کشاورزی پردیس

لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـری از طیف کاربرد وسیعی برخوردار است که می تـوان به استفــاده آن در آبرسانـی شهری و روستایـی، فضای سبز و گلخانه ها راه اندازی انـواع سیستم های آبیاری تحـت فشار، آبیاری به صورت زیــر سـطحی اشاه نمود.اشاره به کاربردهای دیگر:

یکی از انـواع لوله های پلی اتیلن پرکاربرد در صنعت آب و فــاضلاب، لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر است. این دسته از لوله ها نـیز مانند سایــر انـواع لوله پلیمری، از گرانـول های پلی اتیلن مرغوب با گرید PE100 و PE80 تهیه می‌گردند. لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر ، انعطاف پـذیــر و بادوام می‌باشد و در شبکه انتقال آب و فــاضلاب به کار برده می‌شـود.

نـوع کیفیت
لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن PE40  متـوسـط
لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن PE60 متـوسـط
لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن PE80 خوب
لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن PE100 عالی

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

کاربردهای دیگر لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر عبارت اند از:

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

 • نصـب در شبکه های آبیاری قطره ای و آبیاری بارانـی کشاورزی
 • انتقال فــاضلاب
 • جمع آوری آب‌های سـطحی معابر
 • پوشش محافظ کابل های برق
 • انتقال گاز و انتقال مواد شیمیایـی

از کاربردهای دیگر این لوله ها می تـوان به مواردی نظیــر نصـب در خطوط گازی، روکش کابل برق و لوله های معدن اشاره نمود. خرید لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر تحـت تأثـیــر وزن لوله و ابعاد آن می باشد.قیمت لوله 16

مشخصات فنـی لوله 16 پلی اتیلن پردیس

لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر دارای دیواره صاف و یکنـواختی است، بنـابراین دچار رسوب گرفتگی نمی‌شـود و دیواره داخلی لوله در اثر عبور سیالات از درون لوله در حالت فشار معمولی و فشار زیاد، سایـیده نمی شـود. تـرک خوردگی و شکست در لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر اتفــاق نمی‌افتد. این دسته از لوله پلی اتیلن در برابر محیط‌های اسیدی مقاوم هستند؛ به همین دلیل اگر در خاک‌هایـی که دارای اسیدیته است و یا شـوری بالا دارند نصـب گردد، هیچ اختلالی در عملکـرد آن رخ نمی‌دهد.

کاربرد لوله پلی اتیلن سایز 16 در آبیاری معمولی و انتقال آب انـواع سیستم‌های آبیاری قطره‌ای،سیستم‌های آبیاری تحـت فشار،سیستم آبیاری بارانـی و سیستم‌‌های آبیاری سنتـر پیوت،لینـیــر و رول لاین است.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

روش اتصال لوله 16 میلیمتـر کشاورزی پردیس

روش اتصال لوله‌‌های پلی اتیلن آبیاری و آبرسانـی 16 کشاورزی غالبا به‌وسیله اتصالات پیچی می‌باشد که البته می‌تـوان از روش جوش لب به لب (Butt Fusion) نـیز استفــاده نمود.اتصال لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر در طول‌های متفــاوت به راحـتی و با استفــاده از روش‌های مرسوم انجام پـذیــر است. معمولاً دو سر لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر را به روش جوش لب به لب به یکدیگر متصل می‌کنند. در مواردی که نـیاز باشد می تـوان از اتصالات پلی اتیلنـی برای متصل کـردن دو لوله استفــاده نمود.

قیمت لوله پلی اتیلن 40 میلیمتـر

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

نصـب لوله پلی اتیلن کشاوری 16 پردیس

لوله پلی اتیلن کشاورزی نصـب بسیار آسان و راحـتی دارد.این لوله اتصالات خیلی متنـوعی دارد (به طور مثال اتصالات رزوه ای که نـیاز به هیچگونه ابزارآلاتی درون آن نـیست)در این روش سـفت کـردن یک رزوه مهم است و اتصالات به آن وصل می گردد.اگر زمین کشاورزی که خطوط لوله در آن تعبیه شده باشد، اجاره ای باشد، و نـیاز داشـته باشد که چند سال دیگر این لوله از آن زمین جمع آوری شـود، این لوله بهتـرین انتخاب است.در این حالت به راحـتی می تـوان لوله و اتصالات را در نقطه ای دیگر و زمین دیگری نصـب نمود.قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن

روش های نصـب لوله 16 میلیمتـر کشاورزی پردیس

نصـب لوله کشاورزی به دو صورت شکل می گیــرد.جوش لب به لب پلی اتیلنـی (لوله های 165 تا 16 میلیمتـر)اتصالات رزوه ای استفــاده می شـود.اتصالات پیچ و مهره ای (رینگ و فلنج نـیز برای لوله های سایز بالا).

نـوع لوله روش نصـب
لوله های 165 تا 16 میلیمتـری یا 16 میلیمتـر جوش لب به لب
لوله پلی ایتلن 16 میلیمتـر رزوه ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

ساخت سیستم‌های آبیاری وسیع با لوله 16 یا ( 16 میلیمتـری ) در زمین های کشاورزی با استفــاده از اتصالات پلی اتیلن مانند شیــر های انـشعاب که در انتها برای نصـب نـوار تیپ یا لوله‌های 16 میلیمتـر قطره‌چکان دار ( دریپر دار ) در آبیاری رول لاین که به شکل خطی کشـت انجام می‌گردد. با استفــاده از کمربندهای انـشعاب ، لوله رایزر و آبفشان می‌تـوان سیستم آبیاری بارانـی و سنتـر پیوت را راه اندازی کـرد و می‌تـوان با استفــاده از لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر PE100 در عمق خاک و انـشعاب‌گیــر با استفــاده از لوله‌ لودن و نصـب قطره‌چکان ،سیستم آبیاری قطره‌ای را احداث کـرد.قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

جهت سـفــارش می تـونـید از شماره تلفن های / 09133318595 / 09913318595 / 09137797340 /   09137797330 با کارشنـاسان فروش شرکت در ارتباط باشید.

عوامل تاثـیــرگذار بر قیمت لوله پلی اتیلن 16

قیمت لوله کشاورزی سایز 16 بر اساس روش های مختلفی تعیـین می‌شـود و هر کدام تاثـیــر متفــاوتی را روی نرخ این محصول پلیمری می‌گذارند و در نتیجه قیمت انـواع لوله در کارخانه‌ها متفــاوت اعلام می‌گردد .این تفــاوت دلایل مختلفی دارد که در ادامه درباره‌ی آن صحبت می‌کنـیم. شاید شما نـیز از وجود تفــاوت میان قیمت لوله با برند های متفــاوت خیلی تعجب کنـید!

عامل رابطه
نـوع مواد اولیه لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن مواد بهتـر، قیمت بیشـتـر
ضخامت لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن ضخامت بیشـتـر، قیمت بالاتـر
فشار کاری لوله 16 میلیمتـر پلی اتیلن تحـمل فشار بیشـتـر، قیمت بیشـتـر

 

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

قیمت لوله پلی اتیلن 25

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

1.جنس مواد اولیه لوله 16 میلیمتـر کشاورزی پردیس

اگر در مراحل تـولید لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـری از تـرکیب درستی از مواد استفــاده نـشـود، خروجی کار استاندارد لازم برای استفــاده را نخواهد داشـت. بنـابراین محصول از لحاظ کیفیت منـاسب نخواهد بود و قیمت آن نـیز متاثر خواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 1 16

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

تـرکیب لوله‌ها گاهی بسته به نـوع لوله و کاربرد آن ضایعاتی نـیز اضافه شده که مقدار درصد این ضایعات و میزان خالصی مواد اولیه و نـوع گرید دو عامل اصلی در تعیـین قیمت لوله پلی‌اتیلن هستند‌. یعنـی به عبارتی هر چه ضایعات ایجاد شده کمتـر گردد و یا مواد با خلوص کمتـر استفــاده شـود، قیمت لوله ارزان تـر می‌شـود و بلعکس!قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

مواد اولیه لوله 16 میلیمتـر کشاورزی : پلیمرهای PE، مواد اولیه‌ای هستند و در تـرکیبات ساخت لوله پلی‌اتیلن به کار برده می شـوند. پلیمرها که برخی ساده و برخی پیچیده بوده دارای گریدهای مختلفی شامل: PE 80، PE63، PE40 و PE100 هستند.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

کاربرد نـوار تیپ قطره ای تیپ

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

2. میزان ضخامت لوله 16 میلیمتـر کشاورزی

از آنجایـی که قیمت لوله‌ پلی‌اتیلن برحسب وزن آن‌ محاسبه می‌شـود، ضخامت لوله‌ها بر قیمت تأثـیــرگذار است.هر چه سنگین تـر باشد هم ملاک بر بهتـر بودن لوله نـیست اشـتباه نکنـید.

3. میزان فشار متحـملِ لوله 16 میلیمتـر کشاورزی

بستگی به نـوع و کاربرد بار فشار مختلفی را لوله تحـمل می‌کند که بر وزن و ضخامت آن‌ تأثـیــر می‌گذارد ، در نتیجه از عوامل تعیـین کننده قیمت لوله به صورت غیــرمستقیم است. به صورتی که هر چقدر لوله فشار بالاتـری را تحـمل کند، با تـوجه به این‌که وزن بالاتـری باید داشـته باشد، گران‌تـر خواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

به دلیل استفــاده از لوله 16 میلیمتـری در انـواع روش های آبیاری، این لوله‌ها باید فشار های داخلی بالایـی داشـته باشند.

روش نصـب نـوار تیپ قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

4.برند لوله پلی اتیلن 16

با این که برند صرفــا فقط یک نـام بیش نـیست بخاطر محبوبیت یک برند، خریداران زیادتـر را جذب می‌کند و قیمت لوله متاسـفــانه بالاتـر از حد معمول خواهد بود.

برای مثال: کشاورزی که سال قبل از یک شرکت لوله خریداری کـرده باشد و از لوله ها راضی باشد ، در حالت عادی حاظر است بخاطر این که ریسک نکند، امسال نـیز همان برند لوله را با کمی گرانتـر از سایــر، خریداری نماید.!

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

کارهایـی که در آبیاری قطره ای نباید انجام داد

قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

قیمت لوله پلی اتیلن 32

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

قیمت لوله پلی اتیلن 32

و اتصالات جوشی پلی اتیلن که می‌تـوانـید اتصالات مورد نـیاز خود را متنـاسب با طرح خود از شرکت اتـرک دریپ با منـاسب‌تـرین قیمت تهیه نمایـید.

مزایای لوله پلی اتیلن سایز 16 پردیس

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

 1. اجرای بسیار سریع و آسان
 2. مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش است
 3. بهتـرین انتخاب برای کشـت‌های فصلی
 4. منـاسب برای همه نـوع شرایط جوی
 5. قیمت منـاسب و مرقوم به صرفه آن
 6. طول عمر طولانـی
 7. کمتـرین فضای لازم برای نگهداری در انبار
 8. مقاوم در برابر کشش و ضربه

از مزایای مهم و قابل تـوجه لوله پلی اتیلن 16 می‌تـوان به مقاومت مکانـیکی بسیار خوب آن علی‌رغم دانسیته پایـین اشاره کـرد.

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

علاوه بر آن

 1. امکان حـمل و نقل راحـت
 2. عایق صوتی
 3. مقاومت شیمیایـی بالا
 4. مقاومت سایشی بسیار خوب
 5. وزن پایـین
 6. قابلیت جوش پلاستیک
 7. عایق الکتـریکی
 8. عایق حرارتی

در صورت استفــاده از لوله پلی اتیلن 16 میلیمتـر در آبیاری محصولات کشاورزی، راندمان آبیاری افزایش می یابـد و موجب صرفه جویـی در مصرف آب می شـود و محصولات مرغوب تـری به دست می آید. به واسـطه عملکـرد بسیار عالی این لوله ها در هنگام آبیاری، امکان تأثـیــر عنـاصر مغذی و کودها بر گیاه افزایش می یابـد.

قیمت لوله پلی اتیلن 32 آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

ویژگی‌های لوله 16 میلیمتـر کشاورزی پردیس

عموما لوله پلی اتیلن تا 100 سال کارکـرد و راندمان دارد. در طی برخورد با ادوات و ماشین آلات کشاورزی بسیار مقاوم است.گاو آهن، تـراکتـور، کمباین و …این لوله در برابر تغیـیــر زاویه خط لوله بسیار منعطف است و به راحـتی می‌تـوان آن را در پیچ و خم های گلخانه ای و کشاورزی مورد استفــاده قرار داد. لوله پلی اتیلن 50 عمر بالایـی دارد (50 تا 100 سال)

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن به دلیل مکانـیزم ساخت آن، بسیار مقاوم در برابر سایش، خوردگی، نـشـتی و تـرکیدگی است. این لوله نسبت به لوله های فلزی دمای سیال درون خود را بیشـتـر حفظ می‌نماید و تبادل دمای آن با محیط بسیار نـاچیز است (در صورت جریان سازی آب و عدم ثبات آن).به دلیل ساختار مواد به کار رفته در آن، می‌تـواند به عنـوان لوله تحـت فشار و لوله زیــر زمینـی مورد استفــاده قرار گیــرد.

قیمت لوله پلی اتیلن 75

کاهش هزینه های مرتبط با سیستم های آبیاری

سیستم های مدرن آبیاری قطره ای و بارانـی و تـرکیب آن با استفــاده از لوله پلی اتیلن ، تا حد زیادی هزینه  آبیاری را کاهش داده است.این کاهش هزینه برای کشاورزان بسیار حائز اهمیت است.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

افزایش سرعت , حجم و فشار انتقال آب

با تـوجه به تنـوع سایز لوله پلی اتیلن و فشار نـاشی از آب انتقالی، این لوله اجازه افزایش سرعت آبیاری زمین کشاورزی را خواهد داد.بـدین منظور استفــاده از اتصالات منعطف ، سـطح صاف درون لوله و الاستیک بودن لوله بسیار پر کاربرد خواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 پردیس

کاهش از دست دادن آب و یا نـشـت آب

سیستم های خط لوله پلی اتیلن به دلیل مقاومت بالا در برابر سایـیدگی و نـشـت، انتخابی مطمئن برای زمین های کشاورزی می باشند.در صورت نـشـت این لوله ها (به هر دلیلی) تـرمیم و تـوسعه آن به راحـتی به انجام می رسد.

قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی 160 پلی اتیلن

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن 125 کشاورزی

قیمت لوله 4 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 16

دیدگاهتان را بنویسید