قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد آبرسانی

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد یا 16 میلیمتر / فروش لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای و کشاورزی درجه 1 و درجه 2 و همچنین نوار تیپ شرکت اترک پایپ با قیمت مناسب و کیفیت بسیار خـوب عرضه می گردد. کارخانه لوله پلی اتیلن 16 اترک پایپ با سابقه درخشان در تولید لوله 16 میلیمتر کشاورزی ، امروزه توانسته در سایه همت و تلاش , کوشش متخصصین ایرانی، شرکتی کاملاً شناخته شده را در صنعت لوله پلی اتیلن سایز 16 کشور را کسب نماید.

نوع لوله کاربرد
لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن آبرسانی، گازرسانی پوشش محافظ کابل هـای برق و…
لوله 16 میلیمتر آهنی گازرسانی
لوله 16 میلیمتر فاضلاب لوله کشی فاضلاب
لوله 16 میلیمتر فولادی انتقال سیالات خاص
لوله 16 میلیمتر پلیکا فاضلاب و…

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

لوله پلی اتیلن 16 مزایای زیادی دارد که وجود آنهـا باعث شده است استفاده از این لوله بـه شدت مورد توجه قرار بگیرد. در همین راستا در این مقاله بـه بررسی بیشتر ویژگی هـای لوله پلی اتیلن سایز 16 میلیمتر می‌پردازیم.قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

لوله پلی اتیلن چیست؟

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

کاربرد لوله 16 میلیمتر کشاورزی زرین آباد

لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری از طیف کاربرد وسیـعی برخـوردار است که می توان بـه استفاده آن در آبرسانی شهری و روستایی، فضای سبز و گلخانه هـا راه اندازی انواع سیستم هـای آبیاری تحت فشار، آبیاری بـه صورت زیر سطحی اشاه نمود.اشاره بـه کاربردهـای دیگر:

یکی از انواع لوله هـای پلی اتیلن پرکاربرد در صنعت آب و فاضلاب، لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر است. این دسته از لوله هـا نیز مانند سایر انواع لوله پلیمری، از گرانول هـای پلی اتیلن مرغوب با گرید PE100 و PE80 تهیه می‌گردند. لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر ، انعطاف پذیر و بادوام می‌باشد و در شبکه انتقال آب و فاضلاب بـه کار برده می‌شود.

نوع کیفیت
لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن PE40  متوسط
لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن PE60 متوسط
لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن PE80 خـوب
لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن PE100 عالی

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

کاربردهـای دیگر لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر عبارت اند از:

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

 • نصب در شبکه هـای آبیاری قطره ای و آبیاری بارانی کشاورزی
 • انتقال فاضلاب
 • جمع آوری آب‌هـای سطحی معابر
 • پوشش محافظ کابل هـای برق
 • انتقال گاز و انتقال مواد شیمیایی

از کاربردهـای دیگر این لوله هـا می توان بـه مواردی نظیر نصب در خطوط گازی، روکش کابل برق و لوله هـای معدن اشاره نمود. خرید لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر تحت تأثیر وزن لوله و ابعاد آن می باشد.قیمت لوله 16

مشخصات فنی لوله 16 پلی اتیلن زرین آباد

لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر دارای دیواره صاف و یکنواختی است، بنابراین دچار رسوب گرفتگی نمی‌شود و دیواره داخلی لوله در اثر عبور سیالات از درون لوله در حالت فشار معمولی و فشار زیاد، ساییده نمی شود. ترک خـوردگی و شکست در لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر اتفاق نمی‌افتد. این دسته از لوله پلی اتیلن در برابر محیط‌هـای اسیدی مقاوم هستند؛ بـه همین دلیل اگر در خاک‌هـایی که دارای اسیدیته است و یا شوری بالا دارند نصب گردد، هیچ اختلالی در عملکرد آن رخ نمی‌دهد.

کاربرد لوله پلی اتیلن سایز 16 در آبیاری معمولی و انتقال آب انواع سیستم‌هـای آبیاری قطره‌ای،سیستم‌هـای آبیاری تحت فشار،سیستم آبیاری بارانی و سیستم‌‌هـای آبیاری سنتر پیوت،لینیر و رول لاین است.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

روش اتصال لوله 16 میلیمتر کشاورزی زرین آباد

روش اتصال لوله‌‌هـای پلی اتیلن آبیاری و آبرسانی 16 کشاورزی غالبا بـه‌وسیله اتصالات پیچی می‌باشد که البته می‌توان از روش جوش لب بـه لب (Butt Fusion) نیز استفاده نمود.اتصال لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر در طول‌هـای متفاوت بـه راحتی و با استفاده از روش‌هـای مرسوم انجام پذیر است. معمولاً دو سر لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر را بـه روش جوش لب بـه لب بـه یکدیگر متصل می‌کنند. در مواردی که نیاز باشد می توان از اتصالات پلی اتیلنی برای متصل کردن دو لوله استفاده نمود.

قیمت لوله پلی اتیلن 40 میلیمتر

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

نصب لوله پلی اتیلن کشاوری 16 زرین آباد

لوله پلی اتیلن کشاورزی نصب بسیار آسان و راحتی دارد.این لوله اتصالات خیلی متنوعی دارد (بـه طور مثال اتصالات رزوه ای که نیاز بـه هیچگونه ابزارآلاتی درون آن نیست)در این روش سفت کردن یک رزوه مهم است و اتصالات بـه آن وصل می گردد.اگر زمین کشاورزی که خطوط لوله در آن تـعبیه شده باشد، اجاره ای باشد، و نیاز داشته باشد که چند سال دیگر این لوله از آن زمین جمع آوری شود، این لوله بـهترین انتخاب است.در این حالت بـه راحتی می توان لوله و اتصالات را در نقطه ای دیگر و زمین دیگری نصب نمود.قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن

روش هـای نصب لوله 16 میلیمتر کشاورزی زرین آباد

نصب لوله کشاورزی بـه دو صورت شکل می گیرد.جوش لب بـه لب پلی اتیلنی (لوله هـای 165 تا 16 میلیمتر)اتصالات رزوه ای استفاده می شود.اتصالات پیچ و مهره ای (رینگ و فلنج نیز برای لوله هـای سایز بالا).

نوع لوله روش نصب
لوله هـای 165 تا 16 میلیمتری یا 16 میلیمتر جوش لب بـه لب
لوله پلی ایتلن 16 میلیمتر رزوه ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

ساخت سیستم‌هـای آبیاری وسیـع با لوله 16 یا ( 16 میلیمتری ) در زمین هـای کشاورزی با استفاده از اتصالات پلی اتیلن مانند شیر هـای انشعاب که در انتهـا برای نصب نوار تیپ یا لوله‌هـای 16 میلیمتر قطره‌چکان دار ( دریپر دار ) در آبیاری رول لاین که بـه شکل خطی کشت انجام می‌گردد. با استفاده از کمربندهـای انشعاب ، لوله رایزر و آبفشان می‌توان سیستم آبیاری بارانی و سنتر پیوت را راه اندازی کرد و می‌توان با استفاده از لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر PE100 در عمق خاک و انشعاب‌گیر با استفاده از لوله‌ لودن و نصب قطره‌چکان ،سیستم آبیاری قطره‌ای را احداث کرد.قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

جهت سفارش می تونید از شماره تلـفن هـای / 09133318595 / 09913318595 / 09137797340 /   09137797330 با کارشناسان فروش شرکت در ارتباط باشید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت لوله پلی اتیلن 16

قیمت لوله کشاورزی سایز 16 بر اساس روش هـای مختلـفی تـعیین می‌شود و هر کدام تاثیر متفاوتی را روی نرخ این محصول پلیمری می‌گذارند و در نتیجه قیمت انواع لوله در کارخانه‌هـا متفاوت اعلام می‌گردد .این تفاوت دلایل مختلـفی دارد که در ادامه درباره‌ی آن صحبت می‌کنیم. شاید شما نیز از وجود تفاوت میان قیمت لوله با برند هـای متفاوت خیلی تـعجب کنید!

عامل رابطه
نوع مواد اولیه لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن مواد بـهتر، قیمت بیشتر
ضخامت لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن ضخامت بیشتر، قیمت بالاتر
فشار کاری لوله 16 میلیمتر پلی اتیلن تحـمل فشار بیشتر، قیمت بیشتر

 

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

قیمت لوله پلی اتیلن 25

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

1.جنس مواد اولیه لوله 16 میلیمتر کشاورزی زرین آباد

اگر در مراحل تولید لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری از ترکیب درستی از مواد استفاده نشود، خروجی کار استاندارد لازم برای استفاده را نخـواهد داشت. بنابراین محصول از لحاظ کیفیت مناسب نخـواهد بود و قیمت آن نیز متاثر خـواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 1 16

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

ترکیب لوله‌هـا گاهی بسته بـه نوع لوله و کاربرد آن ضایـعاتی نیز اضافه شده که مقدار درصد این ضایـعات و میزان خالصی مواد اولیه و نوع گرید دو عامل اصلی در تـعیین قیمت لوله پلی‌اتیلن هستند‌. یـعنی بـه عبارتی هر چه ضایـعات ایجاد شده کمتر گردد و یا مواد با خلوص کمتر استفاده شود، قیمت لوله ارزان تر می‌شود و بلعکس!قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

مواد اولیه لوله 16 میلیمتر کشاورزی : پلیمرهـای PE، مواد اولیه‌ای هستند و در ترکیبات ساخت لوله پلی‌اتیلن بـه کار برده می شوند. پلیمرهـا که برخی ساده و برخی پیچیده بوده دارای گریدهـای مختلـفی شامل: PE 80، PE63، PE40 و PE100 هستند.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

کاربرد نوار تیپ قطره ای تیپ

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

2. میزان ضخامت لوله 16 میلیمتر کشاورزی

از آنجایی که قیمت لوله‌ پلی‌اتیلن برحسب وزن آن‌ محاسبـه می‌شود، ضخامت لوله‌هـا بر قیمت تأثیرگذار است.هر چه سنگین تر باشد هم ملاک بر بـهتر بودن لوله نیست اشتباه نکنید.

3. میزان فشار متحـملِ لوله 16 میلیمتر کشاورزی

بستگی بـه نوع و کاربرد بار فشار مختلـفی را لوله تحـمل می‌کند که بر وزن و ضخامت آن‌ تأثیر می‌گذارد ، در نتیجه از عوامل تـعیین کننده قیمت لوله بـه صورت غیرمستقیم است. بـه صورتی که هر چقدر لوله فشار بالاتری را تحـمل کند، با توجه بـه این‌که وزن بالاتری باید داشته باشد، گران‌تر خـواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

بـه دلیل استفاده از لوله 16 میلیمتری در انواع روش هـای آبیاری، این لوله‌هـا باید فشار هـای داخلی بالایی داشته باشند.

روش نصب نوار تیپ قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

4.برند لوله پلی اتیلن 16

با این که برند صرفا فقط یک نام بیش نیست بخاطر محبوبیت یک برند، خریداران زیادتر را جذب می‌کند و قیمت لوله متاسفانه بالاتر از حد معمول خـواهد بود.

برای مثال: کشاورزی که سال قبل از یک شرکت لوله خریداری کرده باشد و از لوله هـا راضی باشد ، در حالت عادی حاظر است بخاطر این که ریسک نکند، امسال نیز همان برند لوله را با کمی گرانتر از سایر، خریداری نماید.!

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

کارهـایی که در آبیاری قطره ای نباید انجام داد

قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

قیمت لوله پلی اتیلن 32

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

قیمت لوله پلی اتیلن 32

و اتصالات جوشی پلی اتیلن که می‌توانید اتصالات مورد نیاز خـود را متناسب با طرح خـود از شرکت اترک دریپ با مناسب‌ترین قیمت تهیه نمایید.

مزایای لوله پلی اتیلن سایز 16 زرین آباد

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

 1. اجرای بسیار سریـع و آسان
 2. مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش است
 3. بـهترین انتخاب برای کشت‌هـای فصلی
 4. مناسب برای همه نوع شرایط جوی
 5. قیمت مناسب و مرقوم بـه صرفه آن
 6. طول عمر طولانی
 7. کمترین فضای لازم برای نگهداری در انبار
 8. مقاوم در برابر کشش و ضربـه

از مزایای مهم و قابل توجه لوله پلی اتیلن 16 می‌توان بـه مقاومت مکانیکی بسیار خـوب آن علی‌رغم دانسیته پایین اشاره کرد.

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

علاوه بر آن

 1. امکان حـمل و نقل راحت
 2. عایق صوتی
 3. مقاومت شیمیایی بالا
 4. مقاومت سایشی بسیار خـوب
 5. وزن پایین
 6. قابلیت جوش پلاستیک
 7. عایق الکتریکی
 8. عایق حرارتی

در صورت استفاده از لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر در آبیاری محصولات کشاورزی، راندمان آبیاری افزایش می یابد و موجب صرفه جویی در مصرف آب می شود و محصولات مرغوب تری بـه دست می آید. بـه واسطه عملکرد بسیار عالی این لوله هـا در هنگام آبیاری، امکان تأثیر عناصر مغذی و کودهـا بر گیاه افزایش می یابد.

قیمت لوله پلی اتیلن 32 آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

ویژگی‌هـای لوله 16 میلیمتر کشاورزی زرین آباد

عموما لوله پلی اتیلن تا 100 سال کارکرد و راندمان دارد. در طی برخـورد با ادوات و ماشین آلات کشاورزی بسیار مقاوم است.گاو آهن، تراکتور، کمباین و …این لوله در برابر تغییر زاویه خط لوله بسیار منعطف است و بـه راحتی می‌توان آن را در پیچ و خم هـای گلخانه ای و کشاورزی مورد استفاده قرار داد. لوله پلی اتیلن 50 عمر بالایی دارد (50 تا 100 سال)

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن بـه دلیل مکانیزم ساخت آن، بسیار مقاوم در برابر سایش، خـوردگی، نشتی و ترکیدگی است. این لوله نسبت بـه لوله هـای فلزی دمای سیال درون خـود را بیشتر حفظ می‌نماید و تبادل دمای آن با محیط بسیار ناچیز است (در صورت جریان سازی آب و عدم ثبات آن).بـه دلیل ساختار مواد بـه کار رفته در آن، می‌تواند بـه عنوان لوله تحت فشار و لوله زیر زمینی مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت لوله پلی اتیلن 75

کاهش هزینه هـای مرتبط با سیستم هـای آبیاری

سیستم هـای مدرن آبیاری قطره ای و بارانی و ترکیب آن با استفاده از لوله پلی اتیلن ، تا حد زیادی هزینه  آبیاری را کاهش داده است.این کاهش هزینه برای کشاورزان بسیار حائز اهمیت است.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

افزایش سرعت , حجم و فشار انتقال آب

با توجه بـه تنوع سایز لوله پلی اتیلن و فشار ناشی از آب انتقالی، این لوله اجازه افزایش سرعت آبیاری زمین کشاورزی را خـواهد داد.بدین منظور استفاده از اتصالات منعطف ، سطح صاف درون لوله و الاستیک بودن لوله بسیار پر کاربرد خـواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 16 زرین آباد

کاهش از دست دادن آب و یا نشت آب

سیستم هـای خط لوله پلی اتیلن بـه دلیل مقاومت بالا در برابر ساییدگی و نشت، انتخابی مطمئن برای زمین هـای کشاورزی می باشند.در صورت نشت این لوله هـا (بـه هر دلیلی) ترمیم و توسعه آن بـه راحتی بـه انجام می رسد.

قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی 160 پلی اتیلن

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن 125 کشاورزی

قیمت لوله 4 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 16 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 16

دیدگاهتان را بنویسید