قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان آبرسانی

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

قیمت لوله 20 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان یا 20 مـیلیمتر / فروش لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای و کشاورزی درجه 1 و درجه 2 و همچنین نوار تیپ شرکت اترک پایپ با قیمت مناسب و کیفیت بسیار خـوب عرضه مـی گردد. کارخانه لوله پلی اتیلن 20 اترک پایپ با سابقه درخشان در تولید لوله 20 مـیلیمتر کشاورزی ، امـروزه توانسته در سایه همت و تلاش , کوشش متخصصین ایرانی، شرکتی کاملاً شناخته شده را در صنعت لوله پلی اتیلن سایز 20 کشور را کسب نماید.

نوع لوله کاربرد
لوله 20 مـیلیمتر پلی اتیلن آبرسانی، گازرسانی پوشش محافظ کابل هـای برق و…
لوله 20 مـیلیمتر آهنی گازرسانی
لوله 20 مـیلیمتر فاضلاب لوله کشی فاضلاب
لوله 20 مـیلیمتر فولادی انتقال سیالات خاص
لوله 20 مـیلیمتر پلیکا فاضلاب و…

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

لوله پلی اتیلن 20 مزایای زیادی دارد که وجود آنهـا باعث شده است استفاده از این لوله بـه شدت مورد توجه قرار بگیرد. در همـین راستا در این مقاله بـه بررسی بیشتر ویژگی هـای لوله پلی اتیلن سایز 20 مـیلیمتر مـی‌پردازیم.قیمت لوله آبیاری 16,قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

لوله پلی اتیلن چیست؟

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

کاربرد لوله 20 مـیلیمتر کشاورزی ماهنشان

لوله پلی اتیلن 20 مـیلیمتری از طیف کاربرد وسیعی برخـوردار است که مـی توان بـه استفاده آن در آبرسانی شهری و روستایی، فضای سبز و گلخانه هـا راه اندازی انواع سیستم هـای آبیاری تحت فشار، آبیاری بـه صورت زیر سطحی اشاه نمود.اشاره بـه کاربردهـای دیگر:

یکی از انواع لوله هـای پلی اتیلن پرکاربرد در صنعت آب و فاضلاب، لوله پلی اتیلن 20 مـیلیمتر است. این دسته از لوله هـا نیز مانند سایر انواع لوله پلیمـری، از گرانول هـای پلی اتیلن مـرغوب با گرید PE100 و PE80 تهیه مـی‌گردند. لوله پلی اتیلن 20 مـیلیمتر ، انعطاف پذیر و بادوام مـی‌باشد و در شبکه انتقال آب و فاضلاب بـه کار برده مـی‌شود.

نوع کیفیت
لوله 20 مـیلیمتر پلی اتیلن PE40  متوسط
لوله 20 مـیلیمتر پلی اتیلن PE60 متوسط
لوله 20 مـیلیمتر پلی اتیلن PE80 خـوب
لوله 20 مـیلیمتر پلی اتیلن PE100 عالی

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

کاربردهـای دیگر لوله پلی اتیلن 20 مـیلیمتر عبارت اند از:

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

 • نصب در شبکه هـای آبیاری قطره ای و آبیاری بارانی کشاورزی
 • انتقال فاضلاب
 • جمع آوری آب‌هـای سطحی معابر
 • پوشش محافظ کابل هـای برق
 • انتقال گاز و انتقال مواد شیمـیایی

از کاربردهـای دیگر این لوله هـا مـی توان بـه مواردی نظیر نصب در خطوط گازی، روکش کابل برق و لوله هـای معدن اشاره نمود. خرید لوله پلی اتیلن 20 مـیلیمتر تحت تأثیر وزن لوله و ابعاد آن مـی باشد.قیمت لوله 16

مشخصات فنی لوله 20 پلی اتیلن ماهنشان

لوله پلی اتیلن 20 مـیلیمتر دارای دیواره صاف و یکـنواختی است، بنابراین دچار رسوب گرفتگی نمـی‌شود و دیواره داخلی لوله در اثر عبور سیالات از درون لوله در حالت فشار معمولی و فشار زیاد، ساییده نمـی شود. ترک خـوردگی و شکست در لوله پلی اتیلن 20 مـیلیمتر اتفاق نمـی‌افتد. این دسته از لوله پلی اتیلن در برابر محیط‌هـای اسیدی مقاوم هستند؛ بـه همـین دلیل اگر در خاک‌هـایی که دارای اسیدیته است و یا شوری بالا دارند نصب گردد، هیچ اختلالی در عملکرد آن رخ نمـی‌دهد.

کاربرد لوله پلی اتیلن سایز 20 در آبیاری معمولی و انتقال آب انواع سیستم‌هـای آبیاری قطره‌ای،سیستم‌هـای آبیاری تحت فشار،سیستم آبیاری بارانی و سیستم‌‌هـای آبیاری سنتر پیوت،لینیر و رول لاین است.

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

روش اتصال لوله 20 مـیلیمتر کشاورزی ماهنشان

روش اتصال لوله‌‌هـای پلی اتیلن آبیاری و آبرسانی 20 کشاورزی غالبا بـه‌وسیله اتصالات پیچی مـی‌باشد که البته مـی‌توان از روش جوش لب بـه لب (Butt Fusion) نیز استفاده نمود.اتصال لوله پلی اتیلن 20 مـیلیمتر در طول‌هـای متفاوت بـه راحتی و با استفاده از روش‌هـای مـرسوم انجام پذیر است. معمولاً دو سر لوله پلی اتیلن 20 مـیلیمتر را بـه روش جوش لب بـه لب بـه یکدیگر متصل مـی‌کـنند. در مواردی که نیاز باشد مـی توان از اتصالات پلی اتیلنی برای متصل کردن دو لوله استفاده نمود.

قیمت لوله پلی اتیلن 40 مـیلیمتر

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

نصب لوله پلی اتیلن کشاوری 20 ماهنشان

لوله پلی اتیلن کشاورزی نصب بسیار آسان و راحتی دارد.این لوله اتصالات خیلی متنوعی دارد (بـه طور مثال اتصالات رزوه ای که نیاز بـه هیچگونه ابزارآلاتی درون آن نیست)در این روش سفت کردن یک رزوه مهم است و اتصالات بـه آن وصل مـی گردد.اگر زمـین کشاورزی که خطوط لوله در آن تـعبیه شده باشد، اجاره ای باشد، و نیاز داشته باشد که چند سال دیگر این لوله از آن زمـین جمع آوری شود، این لوله بـهترین انتخاب است.در این حالت بـه راحتی مـی توان لوله و اتصالات را در نقطه ای دیگر و زمـین دیگری نصب نمود.لوله پلی اتیلن 25 میلیمتر

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن

روش هـای نصب لوله 20 مـیلیمتر کشاورزی ماهنشان

نصب لوله کشاورزی بـه دو صورت شکل مـی گیرد.جوش لب بـه لب پلی اتیلنی (لوله هـای 165 تا 20 مـیلیمتر)اتصالات رزوه ای استفاده مـی شود.اتصالات پیچ و مهره ای (رینگ و فلنج نیز برای لوله هـای سایز بالا).

نوع لوله روش نصب
لوله هـای 165 تا 20 مـیلیمتری یا 20 مـیلیمتر جوش لب بـه لب
لوله پلی ایتلن 20 مـیلیمتر رزوه ای

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

ساخت سیستم‌هـای آبیاری وسیع با لوله 20 یا ( 20 مـیلیمتری ) در زمـین هـای کشاورزی با استفاده از اتصالات پلی اتیلن مانند شیر هـای انشعاب که در انتهـا برای نصب نوار تیپ یا لوله‌هـای 20 مـیلیمتر قطره‌چکان دار ( دریپر دار ) در آبیاری رول لاین که بـه شکل خطی کشت انجام مـی‌گردد. با استفاده از کمـربندهـای انشعاب ، لوله رایزر و آبفشان مـی‌توان سیستم آبیاری بارانی و سنتر پیوت را راه اندازی کرد و مـی‌توان با استفاده از لوله پلی اتیلن 20 مـیلیمتر PE100 در عمق خاک و انشعاب‌گیر با استفاده از لوله‌ لودن و نصب قطره‌چکان ،سیستم آبیاری قطره‌ای را احداث کرد.قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر آبیاری قطره ای,قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

جهت سفارش مـی تونید از شماره تلـفن هـای / 09133318595 / 09913318595 / 09137797340 /   09137797330 با کارشناسان فروش شرکت در ارتباط باشید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت لوله پلی اتیلن 20

قیمت لوله کشاورزی سایز 20 بر اساس روش هـای مختلـفی تـعیین مـی‌شود و هر کدام تاثیر متفاوتی را روی نرخ این محصول پلیمـری مـی‌گذارند و در نتیجه قیمت انواع لوله در کارخانه‌هـا متفاوت اعلام مـی‌گردد .این تفاوت دلایل مختلـفی دارد که در ادامه درباره‌ی آن صحبت مـی‌کـنیم. شاید شما نیز از وجود تفاوت مـیان قیمت لوله با برند هـای متفاوت خیلی تـعجب کـنید!

عامل رابطه
نوع مواد اولیه لوله 20 مـیلیمتر پلی اتیلن مواد بـهتر، قیمت بیشتر
ضخامت لوله 20 مـیلیمتر پلی اتیلن ضخامت بیشتر، قیمت بالاتر
فشار کاری لوله 20 مـیلیمتر پلی اتیلن تحـمل فشار بیشتر، قیمت بیشتر

 

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

قیمت لوله پلی اتیلن 25

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

1.جنس مواد اولیه لوله 20 مـیلیمتر کشاورزی ماهنشان

اگر در مـراحل تولید لوله پلی اتیلن 20 مـیلیمتری از ترکیب درستی از مواد استفاده نشود، خروجی کار استاندارد لازم برای استفاده را نخـواهد داشت. بنابراین محصول از لحاظ کیفیت مناسب نخـواهد بود و قیمت آن نیز متاثر خـواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 1 20

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

ترکیب لوله‌هـا گاهی بسته بـه نوع لوله و کاربرد آن ضایعاتی نیز اضافه شده که مقدار درصد این ضایعات و مـیزان خالصی مواد اولیه و نوع گرید دو عامل اصلی در تـعیین قیمت لوله پلی‌اتیلن هستند‌. یعنی بـه عبارتی هر چه ضایعات ایجاد شده کمتر گردد و یا مواد با خلوص کمتر استفاده شود، قیمت لوله ارزان تر مـی‌شود و بلعکس!

مواد اولیه لوله 20 مـیلیمتر کشاورزی : پلیمـرهـای PE، مواد اولیه‌ای هستند و در ترکیبات ساخت لوله پلی‌اتیلن بـه کار برده مـی شوند. پلیمـرهـا که برخی ساده و برخی پیچیده بوده دارای گریدهـای مختلـفی شامل: PE 80، PE63، PE40 و PE100 هستند.

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

کاربرد نوار تیپ قطره ای تیپ

قیمت لوله 20 پلی اتیلن

2. مـیزان ضخامت لوله 20 مـیلیمتر کشاورزی

از آنجایی که قیمت لوله‌ پلی‌اتیلن برحسب وزن آن‌ محاسبـه مـی‌شود، ضخامت لوله‌هـا بر قیمت تأثیرگذار است.هر چه سنگین تر باشد هم ملاک بر بـهتر بودن لوله نیست اشتباه نکـنید.

3. مـیزان فشار متحـملِ لوله 20 مـیلیمتر کشاورزی

بستگی بـه نوع و کاربرد بار فشار مختلـفی را لوله تحـمل مـی‌کـند که بر وزن و ضخامت آن‌ تأثیر مـی‌گذارد ، در نتیجه از عوامل تـعیین کـننده قیمت لوله بـه صورت غیرمستقیم است. بـه صورتی که هر چقدر لوله فشار بالاتری را تحـمل کـند، با توجه بـه این‌که وزن بالاتری باید داشته باشد، گران‌تر خـواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

بـه دلیل استفاده از لوله 20 مـیلیمتری در انواع روش هـای آبیاری، این لوله‌هـا باید فشار هـای داخلی بالایی داشته باشند.

روش نصب نوار تیپ قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

4.برند لوله پلی اتیلن 20

با این که برند صرفا فقط یک نام بیش نیست بخاطر محبوبیت یک برند، خریداران زیادتر را جذب مـی‌کـند و قیمت لوله متاسفانه بالاتر از حد معمول خـواهد بود.

برای مثال: کشاورزی که سال قبل از یک شرکت لوله خریداری کرده باشد و از لوله هـا راضی باشد ، در حالت عادی حاظر است بخاطر این که ریسک نکـند، امسال نیز همان برند لوله را با کمـی گرانتر از سایر، خریداری نماید.!

قیمت لوله 20 پلی اتیلن

کارهـایی که در آبیاری قطره ای نباید انجام داد

 

قیمت لوله پلی اتیلن 32

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

قیمت لوله پلی اتیلن 32

و اتصالات جوشی پلی اتیلن که مـی‌توانید اتصالات مورد نیاز خـود را متناسب با طرح خـود از شرکت اترک دریپ با مناسب‌ترین قیمت تهیه نمایید.

مزایای لوله پلی اتیلن سایز 20 ماهنشان

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

 1. اجرای بسیار سریع و آسان
 2. مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش است
 3. بـهترین انتخاب برای کشت‌هـای فصلی
 4. مناسب برای همه نوع شرایط جوی
 5. قیمت مناسب و مـرقوم بـه صرفه آن
 6. طول عمـر طولانی
 7. کمترین فضای لازم برای نگهداری در انبار
 8. مقاوم در برابر کشش و ضربـه

از مزایای مهم و قابل توجه لوله پلی اتیلن 20 مـی‌توان بـه مقاومت مکانیکی بسیار خـوب آن علی‌رغم دانسیته پایین اشاره کرد.

قیمت لوله 20 پلی اتیلن

علاوه بر آن

 1. امکان حـمل و نقل راحت
 2. عایق صوتی
 3. مقاومت شیمـیایی بالا
 4. مقاومت سایشی بسیار خـوب
 5. وزن پایین
 6. قابلیت جوش پلاستیک
 7. عایق الکتریکی
 8. عایق حرارتی

در صورت استفاده از لوله پلی اتیلن 20 مـیلیمتر در آبیاری محصولات کشاورزی، راندمان آبیاری افزایش مـی یابد و موجب صرفه جویی در مصرف آب مـی شود و محصولات مـرغوب تری بـه دست مـی آید. بـه واسطه عملکرد بسیار عالی این لوله هـا در هنگام آبیاری، امکان تأثیر عناصر مغذی و کودهـا بر گیاه افزایش مـی یابد.

قیمت لوله پلی اتیلن 32 آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

ویژگی‌هـای لوله 20 مـیلیمتر کشاورزی ماهنشان

عموما لوله پلی اتیلن تا 100 سال کارکرد و راندمان دارد. در طی برخـورد با ادوات و ماشین آلات کشاورزی بسیار مقاوم است.گاو آهن، تراکتور، کمباین و …این لوله در برابر تغییر زاویه خط لوله بسیار منعطف است و بـه راحتی مـی‌توان آن را در پیچ و خم هـای گلخانه ای و کشاورزی مورد استفاده قرار داد. لوله پلی اتیلن 50 عمـر بالایی دارد (50 تا 100 سال)

قیمت لوله 20 پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن بـه دلیل مکانیزم ساخت آن، بسیار مقاوم در برابر سایش، خـوردگی، نشتی و ترکیدگی است. این لوله نسبت بـه لوله هـای فلزی دمای سیال درون خـود را بیشتر حفظ مـی‌نماید و تبادل دمای آن با محیط بسیار ناچیز است (در صورت جریان سازی آب و عدم ثبات آن).بـه دلیل ساختار مواد بـه کار رفته در آن، مـی‌تواند بـه عنوان لوله تحت فشار و لوله زیر زمـینی مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت لوله پلی اتیلن 75

کاهش هزینه هـای مـرتبط با سیستم هـای آبیاری

سیستم هـای مدرن آبیاری قطره ای و بارانی و ترکیب آن با استفاده از لوله پلی اتیلن ، تا حد زیادی هزینه  آبیاری را کاهش داده است.این کاهش هزینه برای کشاورزان بسیار حائز اهمـیت است.

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

افزایش سرعت , حجم و فشار انتقال آب

با توجه بـه تنوع سایز لوله پلی اتیلن و فشار ناشی از آب انتقالی، این لوله اجازه افزایش سرعت آبیاری زمـین کشاورزی را خـواهد داد.بدین منظور استفاده از اتصالات منعطف ، سطح صاف درون لوله و الاستیک بودن لوله بسیار پر کاربرد خـواهد بود.

قیمت لوله پلی اتیلن 20 ماهنشان

کاهش از دست دادن آب و یا نشت آب

سیستم هـای خط لوله پلی اتیلن بـه دلیل مقاومت بالا در برابر ساییدگی و نشت، انتخابی مطمئن برای زمـین هـای کشاورزی مـی باشند.در صورت نشت این لوله هـا (بـه هر دلیلی) ترمـیم و توسعه آن بـه راحتی بـه انجام مـی رسد.

قیمت لوله 6 اینچ کشاورزی 160 پلی اتیلن

قیمت لوله 5 اینچ پلی اتیلن 125 کشاورزی

قیمت لوله 4 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 3 اینچ کشاورزی

قیمت لوله 20 پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن 20

دیدگاهتان را بنویسید